ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Schumacher si letošní Ferrari před Valencií nezkusí

Velikost textu:

Londýn - Němec Michael Schumacher nedostane před svým návratem do formule 1 možnost vyzkoušet si letošní model Ferrari F60. S žádostí týmu o jednodenní výjimečný test nesouhlasila stáj Williams. Sedm týmů - McLaren, Renault, Toyota, BMW Sauber, Brawn GP, Red Bull Racing a Toro Rosso - souhlasilo, aby si sedminásobný mistr světa Schumacher vůz vyzkoušel, ale k povolení mezinárodní federace FIA požadovala souhlas všech stájí jezdících mistrovství světa. Testování v sezoně nejsou podle pravidel povolená.

Michael Schumacher
Michael Schumacher
Otevřít galerii
 • Michael Schumacher autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/361/36088.jpg?1218681270
 • Michael Schumacher zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Návrat Michaela Schumachera vítáme, ale faktem je, že testování v sezoně je přísně zakázáno a dodržují to všechny týmy," uvedl v tiskové zprávě šéf stejnojmenného týmu Frank Williams. Odvolával se na to, že devatenáctiletý Jaime Alguersuari, který rovněž naskočil sezony až v jejím průběhu, také neměl možnost před Velkou cenou Maďarska vůz Toro Rosso otestovat. "Nevidíme mezi případy Alguersuari a Schumacher žádný rozdíl. Byl by to odklon od pravidel a precedens do budoucna," doplnil. 

Podle Franka Williamse by jeho stáj v případě nutnosti jako náhradníka zvolila testovacího pilota. "Z důvodu zajištění férovosti a plynulosti soutěže, a proto jsme byli proti testování před Velkou cenou Evropy," konstatoval Williams. 

Schumachera, který nahradí těžce zraněného brazilského jezdce Felipeho Massu, čeká sledovaný návrat 23. srpna ve Valencii.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.