ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Olomoucká Sigma vyčlenila fanouškům Baníku minimum lístků

Velikost textu:

Olomouc - Jen 461 lístků vyčlenila na svém stadionu Sigma Olomouc fanouškům Baníku Ostrava pro nedělní zápas fotbalové Gambrinus ligy. Vedení ostravského klubu i jeho příznivci rozhodnutí kritizují, do Olomouce jich totiž pravidelně jezdí několik tisíc. Sigma se brání tím, že chce dát prostor hlavně domácím a že počet lístků odpovídá předepsaným kvótám. Utkání policisté vyhodnotili jako rizikové.

SK Sigma Olomouc
SK Sigma Olomouc
Otevřít galerii
 • SK Sigma Olomouc autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40527.jpg?1221145884
 • Fanoušci Baníku autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Povinná kvóta je pět procent z celkové kapacity stadionu, která kvůli přestavbě jižní tribuny za brankou klesla na 10 000 míst. Příznivci Baníku však v minulosti do Olomouce jezdili i v desetinásobně vyšším počtu. Loni na podzim se jich na Andrově stadionu sešlo na 4 000.

Kvůli omezenému počtu vstupenek pro příznivce Baníku hrozí problémy s ostravskými fanoušky, kteří na utkání přijedou, ale nedostanou se k lístkům. "Zatím nelze říci, zda z Ostravy dorazí vyšší počet fandů, než je počet vyhrazených míst. Každopádně jsme připravení na to, že situaci musíme zvládnout," uvedla olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová.

Ostravští fanoušci mají v Olomouci špatnou pověst. Například loni v březnu na místním stadionu zapalovali sedačky a reklamní panely. Poškodili i ochranné sítě a toalety. Manažer klubu Martin Rak tehdy vyčíslil škodu na 200 000 korun.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.