ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Sparta získala na půlroční hostování útočníka Jirouše

Velikost textu:

Praha - Fotbalové Spartě Praha se den před startem nové prvoligové sezony podařilo získat útočníka Martina Jirouše, o něhož usilovala od začátku letní přestávky. Nejlepší střelec uplynulého ročníku druhé nejvyšší soutěže přestoupil z Liberce do druholigového Sokolova, odkud ihned zamířil na půlroční hostování na Letnou.

Martin Jirouš
Martin Jirouš
Otevřít galerii
 • Martin Jirouš autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • AC Sparta Praha autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/313/31282.jpg?1349432062

Talentovaný útočník v uplynulé sezoně hostoval v Sokolově. Druholigový klub na něj chtěl využít opci ve smlouvě, definitivně ho získat a pak poslat do Sparty. Jenže putoval na Letnou předčasně ještě v červnu, kdy měl oficiálně stále hostovat v Sokolově, což se nelíbilo Liberci, který si jej stáhnul na sever Čech.

V posledních dnech se zdálo, že celý případ bude muset vyřešit až arbitrážní komise svazu. Kluby ale nakonec našly společnou řeč. "Dnes jsme se dohodli se Sokolovem na jeho přestupu," uvedl ředitel Slovanu Libor Kleibl.

Z Liberce odešel i Dort

Jirouš tak přibyl na sparťanskou soupisku vpředvečer nového ligového ročníku, který Pražané rozehrají v pátek v Teplicích. Dvaadvacetiletý útočník zatím nasbíral v nejvyšší soutěži pět startů za Liberec, na svůj první ligový gól čeká. 

Jirouš není jediným hráčem, který těsně před startem nové sezony opustil kádr Liberce. Severočeši už nebudou moci počítat ani se záložníkem Filipem Dortem, který dnes přestoupil do Příbrami.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.