ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Rosický se vrací, je v nominaci na přátelák

Velikost textu:

Praha - Tomáš Rosický si nezahrál fotbal od loňského ledna. Bránilo mu v tom zranění kolene, kvůli němuž musel podstoupit dvě operace. Teď se však devětadvacetiletý „malý Mozart" po několika odkladech konečně vrací. Podle internetových stránek Arsenalu totiž figuruje v jednadvacetičlenné nominaci k přátelskému utkání proti Barnetu. Šance, že se objeví na trávníku, je tedy nejvyšší za posledních několik měsíců. Záleží na trenéru Arséne Wengerovi.

Tomáš Rosický
Tomáš Rosický
Otevřít galerii
 • Tomáš Rosický zdroj: Arsenal.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalový klub Arsenal Londýn zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/541/54031.jpg?1227541175

Kapitán Arsenalu Cesc Fábregas věří, že návrat Rosického do sestavy bude hnacím motorem anglického celku v nové sezoně. "Tomáš je neuvěřitelný hráč. Tvrdě na sobě pracuje a až se vrátí, bude velmi silný," uvedl Fábregas. "Má hodně zkušeností, ví jak bojovat, je velmi pokorný a pracuje pro tým. Jsem proto velmi šťastný, že se vrací do hry. Už se nemohu dočkat, až si zas spolu zahrajeme," dodal španělský tvůrce hry.

Rosický se zranil v lednu v utkání Anglického poháru s Newcastlem a první operaci absolvoval v květnu v Londýně. V polovině listopadu pak podstoupil další chirurgický zákrok, po němž Arsenal poslal českého reprezentanta na několikatýdenní rehabilitaci do Německa. V reprezentaci se kreativní středopolař objevil naposledy 17. listopadu 2007 v kvalifikaci mistrovství Evropy proti Slovensku.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.