ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Fotbalová Sparta získá ruského útočníka Prudnikova

Velikost textu:
aktualizováno 15. 7. 2009 15:58

Praha - Fotbalová Sparta Praha zřejmě již dnes oznámí příchod avizovaného zahraničního útočníka. Na roční hostování by měl dorazit ruský útočník Alexander Prudnikov ze Spartaku Moskva. Pokud vše vyjde podle plánu, devatenáctiletý fotbalista by se měl k mužstvu připojit ve čtvrtek a v pátek už nastoupit do generálky proti Viktorii Žižkov. Chystaný příchod potvrdil sparťanský personální ředitel Jakub Otava.

Alexander Prudnikov
Alexander Prudnikov
Otevřít galerii
 • Alexander Prudnikov zdroj: uefa.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • AC Sparta Praha autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/313/31282.jpg?1349432062

Sparta pracovala na příchodu útočníka celou letní pauzu, ale až nyní se blíží jednání ke konci. "Pokud půjde vše podle plánu, dnes by mohla být dohoda uzavřena. Je to velmi talentovaný hráč a jeho klub si přeje, aby hrál evropské poháry. Pro něj to bude velká šance, nám by měl pomoci s cíli v nejbližší sezoně," uvedl Otava.

Prudnikovovo působení na Letné ale bude každopádně ohraničeno pouze jedním ročníkem, pak by se měl do Moskvy vrátit. I proto nebude ve smlouvě žádná opce o pozdějším přestupu; ostatně jeho cena by byla příliš vysoká na možnosti českých klubů.

Prudnikov je odchovancem Spartaku a naposledy hostoval v Těreku Groznyj. Na svém kontě má 40 ligových startů a čtyři branky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.