ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Fotbalisty Mladé Boleslavi posílil etiopský útočník Lemessa

Velikost textu:

Mladá Boleslav - Etiopský fotbalista Fikru-Teferra Lemessa uspěl na testech v prvoligové Mladé Boleslavi a s klubem podepsal smlouvu na příští sezonu s následnou dvouletou opcí. Trenér Dušan Uhrin mladší se zároveň rozhodl, že si ponechá i další tři testované zahraniční fotbalisty - srbského obránce Marka Daloviče a francouzské mladíky Davida Louhoungoua a Jerryho Prempeha.

FK Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav
Otevřít galerii
 • FK Mladá Boleslav autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40532.jpg?1221146063
 • Dušan Uhrin ml. autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/841/84083.jpg?1241441672

Třiadvacetiletý Lemessa již od sedmnácti let nastupuje za etiopskou reprezentaci. Poslední tři sezony strávil v Jihoafrické republice, kde oblékal dresy Orlanda Pirates a Supersport United. Nyní měl namířeno do Ajaxu Kapské město, ale dal přednost Mladé Boleslavi. "Dnes jsme podepsali smlouvu na jeden rok s opcí," potvrdil hráčův agent Ivica Stankovič. 

Právě Lemessa má podle trenéra Uhrina z letních posil nejblíže k základní sestavě. Šanci má i mladý bek Dalovič. Srbský mládežnický reprezentant přišel z FK Novi Sad. "Dvojice mladých Francouzů bude hrát spíše za rezervní tým," uvedl Uhrin na adresu Louhoungoua s Prempehem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.