ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Sparta přehrála CSKA Sofia

Velikost textu:
aktualizováno 4. 7. 2009 21:30

St. Veit (Rakousko) - Fotbalisté pražské Sparty napravili své zaváhání ze čtvrtečního přípravného utkání s Olimpijí Lublaň. Po přesvědčivé výhře 2:0 nad bulharským vicemistrem CSKA Sofia se na rakouském soustředění vrátili na vítěznou vlnu v testovacích zápasech. Sparťané dnes v městečku St. Veit předvedli po všech stránkách kvalitnější výkon, který podpořili přesnými trefami Bony Wilfried a kapitán Patrik Berger. "Je vidět, že když jsme kompletní, tak jsme schopni předvádět kvalitní fotbal. Je dobře, že kluci hráli s chutí," uvedl Chovanec.

Manuel Pamič
Manuel Pamič
Otevřít galerii
 • Manuel Pamič autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tomáš Řepka zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Zatímco proti Lublani, nováčkovi slovinské ligy, sparťané vyrukovali v obou poločasech s odlišnými sestavami a nesourodá hra trpěla řadou nepřesností, s papírově silnějším týmem CSKA Sofia se jejich výkon zvedl.

Přímý souboj českého a bulharského vicemistra vyzněl jasně ve prospěch Sparty. "S Lublaní jsme dostali trochu facku a je dobře, že jsme se z toho dokázali rychle oklepat. Asi nám pomohlo i to, že jsme dnes byli trochu odpočatější, přece jen tréninky už nejsou tak tvrdé a měli jsme lehčí nohy, což se projevilo na našem lepším pohybu," uvedl záložník Igor Žofčák, který v druhém poločase nastřelil tyč. "Naše výhra mohla být mnohem výraznější, šancí jsme měli spoustu. Po dnešku nás tak může mrzet jenom koncovka," poznamenal Žofčák.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.