ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Berger se bál, že končí s fotbalem - poranil si koleno

Velikost textu:

Bad Kleinkirchheim (Rakousko) - Když před necelými dvěma týdny kapitán fotbalistů pražské Sparty Patrik Berger ucítil ostrou bolest v koleni, pořádně mu zatrnulo. Pokud by šlo o vážnější zranění vyžadující operační zákrok, byl pětatřicetiletý záložník připraven uzavřít svoji dlouhou a úspěšnou kariéru. Nyní už ale znovu naplno trénuje. "Kdybych musel znovu pod kudlu, což by se mi po těch všech operacích nechtělo, tak by byl konec. Musel bych se s tím srovnat, protože takové věci k fotbalu patří, ale zase bych si uměl představit jiné," uvedl Berger.

Patrik Berger
Patrik Berger
Otevřít galerii
 • Patrik Berger autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/241/24026.jpg?1212057807
 • Hráči AC Sparta Praha autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/742/74103.jpg?1237284383

Český fotbal tak mohl opustit jeden z nejvýraznějších hráčů posledních patnácti let. Berger byl dříve považován za jeden z největších domácích talentů v historii: mistr Evropy do 16 let, vicemistr Evropy z roku 1996, mistr bundesligy s Dortmundem, vítěz Poháru UEFA, Anglického poháru a Ligového poháru s Liverpoolem, tím vším se může chlubit hráč, jehož kariéru však lemovala početná zranění. "Přišel jsem kvůli tomu tak o tři roky kariéry. Takže teď si to ještě nějak musím nadělat," uvedl s úsměvem.

Černé myšlenky a hrozba nedobrovolného loučení s kariérou ho už netrápí. Koleno se "umoudřilo" a sparťanský lídr se svými spoluhráči už zase dře v rakouském lázeňském městečku. Všechno zvládá bez úlev, většinu cvičení po boku svého věrného parťáka Tomáše Řepky. Ve čtvrtek odehrál i poločas přípravného utkání s Olimpijí Lublaň.

"Už to nebolí, ale vím, že to není stoprocentní"

Berger ale netajil, že v něm na úvodním soustředění ve Františkových Lázních "hrklo", když si koleno podvrtnul. K jeho smůle se to stalo hned při prvním tréninku Sparty v přípravě. "Neměl jsem z toho moc dobrý pocit. Trénink pro mě skončil po deseti minutách, měl jsem pocit, že mi koleno natéká, ale naštěstí vyšetření pak nepotvrdila žádná vážnější poškození," líčil Berger. "Teď o tom sice trochu vím, ale nebolí to. Na druhou stranu také vím, že to není stoprocentní," popsal Berger svůj aktuální zdravotní stav.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.