ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Čech má v Chelsea nového kolegu, gólmana Turnbulla

Velikost textu:
aktualizováno 2. 7. 2009 21:20

Londýn - První posilou fotbalistů Chelsea po příchodu trenéra Carla Ancelottiho se stal gólman Ross Turnbull. Bývalý brankář anglických juniorských reprezentací přestoupil zdarma ze sestupujícího Middlesbrough. V londýnském klubu podepsal smlouvu na čtyři roky, když přišel jako konkurence pro české gólmany Petra Čecha a Jana Šebka. Chelsea to dnes potvrdila na svých webových stránkách. Čtyřiadvacetiletý Turnbull je odchovancem Middlesbrough, většinu dosavadní kariéry však strávil na hostování v nižších soutěžích.

Ross Turnbull
Ross Turnbull
Otevřít galerii
 • Ross Turnbull zdroj: www.chelseafc.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Petr Čech autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/764/76326.jpg?1238186761

V Premier League se Turnbull naplno prosadil až v uplynulé sezoně, v níž patřil k oporám týmu, ale sestupu nezabránil. I proto se rozhodl neprodloužit s klubem smlouvu. Chelsea chce jeho angažováním především zaplnit mezeru na postu brankářské dvojky po Carlu Cudicinim, který v lednu odešel do Tottenhamu.

Turnbull možná zastaví vzestup českého talentu Šebka

Dosud měla Chelsea k Čechovi jen nepříliš výrazného Portugalce Hilária a juniorské gólmany, mezi které patří český talent Šebek. Ten se začal prosazovat do prvního týmu a měl dělat týmovou trojku, ovšem Turnbullův příchod by to mohl změnit.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.