ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Zelenka má pozvednout útok klokanů v první lize

Velikost textu:
aktualizováno 1. 7. 2009 18:06

Praha - Zkušený útočník Luděk Zelenka je zatím největší posilou fotbalistů Bohemians 1905, kteří se po roce vracejí do první ligy. Pětatřicetiletý střelec, kterému schází jen osm branek k pokoření hranice 100 gólů v nejvyšší soutěži a vstupu do Klubu ligových kanonýrů, přichází do "dolíčku" na půlroční hostování z druholigové Dukly Praha.

Luděk Zelenka
Luděk Zelenka
Otevřít galerii
 • Luděk Zelenka autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Luděk Zelenka autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Chci pomoci Bohemce a třeba se mi tady podaří dosáhnout i té vysněné stovky," uvedl Zelenka. K novým spoluhráčům se připojí už dnes večer a odcestuje s nimi na soustředění do Rakouska. V útoku "klokanů" má zacelit díru po Milanu Škodovi, který si v minulém týdnu poranil třísla, podstoupil operaci a několik týdnů bude mimo hru.

"Chybí nám tento typ koncového hráče, který dokáže zakončit z každé situace. V minulé sezoně jsme měli problémy se střílením branek, Zelenku angažujeme s cílem toto zlepšit," řekl trenér Pavel Hoftych.

přehrát video
Luděk Zelenka přestupuje do Bohemians 1905

Zelenka ve své bohaté kariéře oblékne dres už čtvrtého z pěti nejznámějších pražských klubů. Dříve působil ve Viktorii Žižkov, Slavii a naposledy v Dukle, v jeho "sbírce" už schází jen Sparta. Rodák z Liberce okusil i ligová angažmá v Jablonci, Teplicích či Brně. Naposledy okusil nejvyšší soutěž v Jablonci před dvěma lety, po podzimní části sezony 2007/08 na Střelnici skončil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.