ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Teplice se protrápily k těsné výhře nad posledním Mostem

Velikost textu:

Teplice 17. února (ČTK) - Fotbalisté Teplic vstoupili úspěšně do jarní části nejvyšší soutěže a v jejím 17. kole porazili Most 1:0. O jejich výhru v podkrušnohorském derby se postaral brankou z 67. minuty útočník Tomáš Jun. Výkonem ovšem Tepličtí spíše zklamali a proti poslednímu celku tabulky předvedli velmi podprůměrný fotbal.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Tepličtí v zimě přišli o svého nejlepšího střelce Fenina, na jehož místo přivedli hned tři nové tváře - Juna, Heska a Smejkala. První dva jmenovaní dokonce dostali důvěru v základní sestavě, byli ale také jedinými nováčky. To Most prošel přes zimu mnohem výraznější obměnou a dnes vsadil hned na pět nových tváří a navíc stopera Johanu, který celý podzim bojoval se zraněním.

Komu zimní přestávka více prospěla, to napověděly už první minuty utkání. Oba soupeře sice dělilo hned třináct míst v tabulce, ale obraz hry tomu vůbec neodpovídal. Již po pár desítkách vteřin se dostal do náznaku šance teplický Štohanzl, který nedokázal ze značného úhlu směstnat přetažený centr z levé strany, pak už ale Stínadla ovládla fotbalová nuda a mráz.

Domácí hráči se až na výjimky nedokázali dostat ke své kombinační hře a po většinu prvního poločasu sváděli s Mostem jen úporné souboje uprostřed hřiště. Ani Mostečtí se dopředu příliš nehnali, přesto dokázali několikrát zahrozit. V 6. minutě nezvládl Klein hlavičkový souboj a exteplický Stožický měl dostatek času odcentrovat od pravé čáry na hlavu volného Pilaře, který jen o decimetry minul levou tyč domácí branky.

Prokřehlí a nepočetní diváci, jichž pořadatelé nahlásili stěží uvěřitelných 5630, už poté viděli jen urputný a nepohledný fotbal. Z nudy a sledování efektního západu slunce je vytrhl jen navrátilec z tureckého Trabzonsporu Jun, který ve 22. minutě zleva prošel po hranici šestnáctky až na její střed a našel i místo ke střele. Ta však jen prosvištěla kolem horního růžku mostecké branky.

Poločasová přestávka domácí sice vybídla k větší útočné aktivitě a postupem času převzali iniciativu, jejich převaha ovšem byla spíše platonická. V 47. minutě prošel Štohanzl středem vše, co mu stálo v cestě, pod nohy mu ale skočil včas brankář Švenger.

Na další šanci si museli domácí počkat dlouhých dvacet minut, jenže čekání se jim vyplatilo. Po rychle rozehraném rohu se dostali hned ke dvěma centrům a ten druhý po sérii tečí propadl až před malé vápno, přesně na nohu nabíhajícího Juna, který jej poslal s přehledem k tyči mostecké branky.

Ani vedoucí gól ale na domácím tápání nic nezměnil. Místo uklidnění hry se záhy stáhli před vlastní šestnáctku a když nevyužili ani několik nadějných brejků a riskantních kliček brankáře Švengera, byli rádi alespoň za ubráněnou výhru 1:0.

jtb pha

171906 feb 08


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.