ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert

Brankář Baránek se vrací do Baníku Ostrava

Velikost textu:

Ostrava - Zkušený brankář Vít Baránek je překvapivou posilou Baníku Ostrava. Čtyřiatřicetiletý matador se dnes domluvil na přestupu ze Zlína, který sestoupil do druhé ligy, a měl by krýt záda pravděpodobné jedničce Antonínu Bučkovi. V Baníku by měl podepsat pětiletou smlouvu, která z něj zároveň udělá i trenéra gólmanů. "Kluby se dohodly na přestupu a Víťa Baránek je připraven podepsat pětiletý kontrakt, který jej postaví do pozice hrajícího trenéra brankářů," oznámil na klubových stránkách generální manažer Baníku Verner Lička.

Vít Baránek
Vít Baránek
Otevřít galerii
 • Vít Baránek zdroj: fctescomazlin.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/952/95179.jpg?1245936554
 • FC Baník Ostrava autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40533.jpg?1221146123

Podobný model, v němž je zkušená brankářská trojka zároveň asistentem trenéra, před časem zavedli i v Teplicích, kde sázejí na Libora Macháčka.

Baránek strávil v Baníku celá devadesátá léta, v roce 2001 se ale vydal na pouť, která ho přes Opavu a Košice dovedla až do Zlína. S ním letos po šesti letech zažil sestup a rozhodl se vrátit domů. Odchovanec Dolního Benešova v nejvyšší soutěži odchytal 240 zápasů a i letos byl ve Zlíně suverénní jedničkou.

"Víťa nám sedí charakterově a i stále po výkonnostní stránce. Navíc je to člověk z našeho regionu, který má s Baníkem mnoho společného," dodal Lička. Boj o post jedničky zřejmě svede s Bučkem další posila, Polák Dawid Pietrzkiewicz, Baránkovo místo bude až za nimi.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.