ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Švento přestoupil ze Slavie do rakouského Salcburku

Velikost textu:
aktualizováno 16. 6. 2009 12:32

Salcburk (Rakousko) - Slovenský čtyřiadvacetiletý fotbalista Dušan Švento odchází ze Slavie do Salcburku. Švento absolvoval v pondělí v rakouském klubu testy a dnes podepsal smlouvu na tři roky. "Dopoledne s týmem již trénoval," uvedl hráčův manažer Karol Csonto ze společnosti Sport Invest. "Do Salcburku přestoupil hlavně proto, že si ho vybral nový trenér Huub Stevens," dodal.

Fotbalista Dušan Švento
Fotbalista Dušan Švento
Otevřít galerii
 • Fotbalista Dušan Švento zdroj: slavia.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Dušan Švento z domácí Slavie soupeří s Markem Plašilem autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Pro zkušeného nizozemského kouče je Švento první letní posilou. "Dušan je rychlý a velmi dobře technicky vybavený fotbalista, který může nastoupit kdekoliv na levé straně. Skvěle útočí po křídlech - prostě je to výborná posila," řekl na Šventovu adresu Stevens. 

Podle rakouských médií Salcburk za Šventa zaplatil dva miliony eur (asi 53,66 milionu korun), což však oficiálně nebylo potvrzeno. "Cenu říci nemohu. Podmínky jsou však mimořádně zajímavé jak pro hráče, tak i pro Slavii," uvedl Csonto. "Dušan je spokojený a těší se, že si stejně jako se Slavií zahraje o Ligu mistrů," doplnil.

V Salcburku hrají už Piták, Ježek a Janoček

Švento se v rakouském klubu potká s Čechy Karlem Pitákem a Patrikem Ježkem a také s krajanem Vladimírem Janočkem. Salcburk je navíc jedním z mužstev, na něž může Slavia narazit ve 3. předkole Ligy mistrů. 

Rychlonohý záložník přišel do Slavie před čtyřmi roky a velice rychle se stal oporou celku, se kterým získal dva mistrovské tituly. V sezoně 2005/06 byl také vyhlášen nejlepším cizincem soutěže. Dohromady si v české lize připsal 86 startů a vstřelil šest branek. Patnáct utkání odehrál za slovenskou reprezentaci.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.