ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Blatter: Spousta peněz za Ronalda se vyplatí

Velikost textu:

Johannesburg - Šéf světového fotbalu Sepp Blatter nesouhlasí s kritiky chystaného přestupu portugalské hvězdy Cristiana Ronalda z Manchesteru United do Realu Madrid za rekordních 80 milionů liber (asi 2,5 miliardy korun). Podle předsedy mezinárodní federace FIFA je to pro fotbal v dobách celosvětové ekonomické krize skvělá vizitka. "Znamená to, že náš produkt je stále dobrý. Je to hra pro lidi, kteří chtějí emoce a potřebují hvězdy," uvedl dnes Blatter v Johannesburgu před nadcházejícím Pohárem FIFA. "Dopřejte nám trochu velkorysosti! Ano, je to spousta peněz, ale vyplatí se to," komentoval přesun nejlepšího fotbalisty světa za loňský rok.

Prezident FIFA Sepp Blatter
Prezident FIFA Sepp Blatter
Otevřít galerii
 • Prezident FIFA Sepp Blatter zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Cristiano Ronaldo autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Obraz z Picassova Modrého období se před deseti lety prodal v Londýně v Sotheby's za více než sto milionů a co se s ním stalo? Někam to schovali, aby to nikdo neukradl. Nikdo se na něj nemůže podívat. Ale fotbalistu můžete vidět jednou nebo dvakrát týdně. Je to hvězda," uvedl Blatter. "Můžete říkat, že je to hodně, ale musíte to vidět v souvislostech. Jakou hodnotu má v naší společnosti fotbal a jakou jiné věci." 

Blatter se neztotožnil s názorem šéfa UEFA Michela Platiniho, podle kterého přestupy za tak horentní sumy vážně ohrožují myšlenku fair play a finanční vyrovnanost soutěží. "Co to je 80 milionů? Vždyť před deseti lety přestoupil hráč stejného jména za 50 milionů dolarů. To znamená, že je tu stále poptávka po hvězdách," připomněl Blatter přesun Brazilce Ronalda z Interu Milán do Realu v roce 2002. 

Madridský velkoklub se v uplynulých dnech zapsal do historie nejdražších přestupů dvakrát, když nejprve získal z AC Milán Brazilce Kaká za 68 milionů eur (asi 1,83 miliardy korun).

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.