ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Matušovič míří ze Sparty do kyperského Limassolu

Velikost textu:

Praha - Po třech a půl letech opouští fotbalovou Spartu ofenzivní záložník Miroslav Matušovič. Osmadvacetiletý hráč by v sobotu měl podepsat dvouletou smlouvu s roční opcí v kyperském Apollonu Limassol, kde působí i český brankář Aleš Chvalovský. Transfer potvrdili sparťanský personální ředitel Jakub Otava i Matušovičův agent Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest International.

Miroslav Matušovič
Miroslav Matušovič
Otevřít galerii
 • Miroslav Matušovič autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalista Sparty Matušovič autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Matušovič tak po angažmá v Baníku Ostrava a Spartě poprvé vyrazí na zahraniční štaci, na Kypr by měl odcestovat už dnes. "Jednání o odchodu Matušoviče finalizujeme, jsme těsně před popisem smlouvy," řekl Otava. Sparta by podle zákulisních informací měla za Matušoviče získat sumu pohybující se kolem pěti milionů korun, přitom když Matušovič na Letnou mířil v lednu roku 2005, dali za něj sparťané ostravskému Baníku sumu asi čtyřikrát vyšší.

Sparta na prodeji prodělá

Matušovičova cena totiž za poslední dobu hodně poklesla. Když levonohý ofenzivní hráč do Sparty přicházel, měl za sebou výbornou sezonu, v níž výrazně přispěl k ostravskému titulu a byl v širším kádru reprezentace. V uplynulé sezoně se však do základní sestavy Sparty dostal jen sedmkrát a pražský klub mu dal svolení k odchodu.

Odchovanec havířovského fotbalu opouští českou ligu s bilancí 205 odehraných zápasů a 32 vstřelených branek. Naposledy však zažil radost z přesného zásahu loni v únoru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.