ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Bohemians Praha popřeli, že trenéra Urbana nahradí Žák

Velikost textu:
aktualizováno 12. 6. 2009 10:19

Praha - Fotbalisté prvoligového klubu Bohemians Praha zatím definitivně nevědí, kdo je bude trénovat v příští sezoně. Deník Sport dnes uvedl, že se s vedením střížkovského klubu nedohodl na pokračování dosavadní kouč Luboš Urban a na lavičce jej nahradí Robert Žák, šéf Bohemians Praha Karel Kapr a sportovní ředitel klubu Josef Jícha to však popřeli. Překvapení nad infomacemi v deníku netajil ani trenér Urban.

Bohemians Praha
Bohemians Praha
Otevřít galerii
 • Bohemians Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/581/58090.jpg?1229443375
 • Luboš Urban autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Je to nehorázná lež. Ve čtvrtek jsem řekl, že se pan Urban teprve vrátil z dovolené a že budeme jednat. O Žákovi ani (Františku) Kopačovi jsem neřekl ani slovo. Kouči Urbanovi končí 30. června smlouva, a je proto zcela logické, že budeme jednat. Podle mě tak ze 70 procent u mužstva zůstane," řekl Jícha.

Překvapen z informací deníku byl i trenér Urban. "Ráno jsem já i majitelé pořádně koukali, co se děje, protože to, co je napsáno v novinách, se nezakládá na pravdě. Tři týdny před koncem ligy mi bylo nabídnuto prodloužení smlouvy. Po lize jsem odjel na dovolenou a předtím nastínil tři, čtyři body k řešení a teprve nyní o tom budeme jednat," uvedl Urban. 

Urban postoupil v roce 2008 s Bohemians Praha do nejvyšší soutěže a v uplynulém ročníku první ligy s nováčkem obsadil třinácté místo, a dovedl ho tak k záchraně. Třiačtyřicetiletý Žák naposledy vedl druholigový Most, z něj byl však tři kola před koncem soutěže odvolán. Bývalý kouč Českých Budějovic měl ke střížkovskému týmu přijít i se svým mosteckým asistentem Františkem Kopačem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.