ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Petržela se vrací k trénování, povede fotbalisty Žižkova

Velikost textu:
aktualizováno 10. 6. 2009 16:21

Praha - Fotbalový kouč Vlastimil Petržela se po loňské léčbě závislosti na hazardních hrách a antidepresivech vrátí k trénování ve Viktorii Žižkov. S klubem, který sestoupil do druhé ligy, podepsal tříletou smlouvu. Kontroverzní trenér na lavičce Žižkova nahradí Zdeňka Ščasného, který do klubu přišel v listopadu, ale nedokázal Viktorii zachránit v nejvyšší soutěži. Klub s ním proto neprodloužil smlouvu.

Vlastimil Petržela
Vlastimil Petržela
Otevřít galerii
 • Vlastimil Petržela autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Viktoria Žižkov autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/221/22029.jpg?1210854876

Pětapadesátiletý Petržela byl bez angažmá téměř rok a půl poté, co loni v lednu ukončil angažmá v Něftči Baku. Během této doby odmítl několik nabídek. Od září do prosince minulého roku pobýval v psychiatrické léčebně v pražských Bohnicích, kde se léčil ze závislosti na hazardu.

Nejlepší český trenér roku 1994 se na tuzemskou scénu vrací po dvou letech poté, co na konci května roku 2007 skončil v Olomouci. "I když jsem v našem fotbale delší dobu nepůsobil, tak to neznamená, že bych jím nežil. S Viktorkou jsem jednal v posledních týdnech a práci zde beru jako výzvu. Nabídka mě oslovila, protože je zde prostor k práci a cíl je jasný. Poznal jsem, že všichni lidé ve Viktorce mají stejný cíl," citovaly Petrželu internetové stránky žižkovského klubu.

Reakce Vlastimila Petržely

Zkušený kouč zatím neví, s kým bude u týmu spolupracovat. "Všechno se bude řešit v nejbližších dnech. Stejně jako složení hráčského kádru," uvedl Petržela. 

V české lize naposledy vedl do května 2007 Olomouc, předtím působil i na lavičce Slavie, Liberce, Sparty a Bohemians. Největší slávu mu přineslo angažmá v Petrohradu, který v roce 2003 a 2004 přivedl v ruské lize ke druhému a třetímu místu a později také do čtvrtfinále Poháru UEFA.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.