ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Hašek jde do boje o křeslo šéfa českého fotbalu

Velikost textu:
aktualizováno 5. 6. 2009 23:28

Praha - Ivan Hašek dnes oficiálně potvrdil svou kandidaturu na předsedu Českomoravského fotbalového svazu. Spolu s ním jde do boje o křeslo šéfa českého fotbalu také podnikatel a majitel Viktorie Žižkov Luděk Vinš. V úvahu připadal i teplický ředitel František Hrdlička, jenž však nakonec podpoří Haškovu kandidaturu. Vše ale zůstává ještě otevřené, protože přihlášky se můžou podávat až do dnešní půlnoci. Nového předsedu zvolí valná hromada ČMFS 27. června.

Ivan Hašek
Ivan Hašek
Otevřít galerii
 • Ivan Hašek autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/910/90907.jpg?1244207801
 • Českomoravský fotbalový svaz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/649/64811.jpg?1233562270

"Rozhodování bylo nejtěžší v mém životě a nebylo jednoduché. Rozmýšlel jsem se prakticky pořád, do poslední chvíle. Věřím, že mám podporu, a to je pro mě nejdůležitější," řekl Hašek, který v pondělí ukončil působení u mužstva Al-Ahlí Dubaj. Svou kandidaturu neoficiálně oznámil už na včerejším jednání fotbalových funkcionářů z Čech a Moravy v útrobách pražského fotbalového stadionu v Edenu.

Pětačtyřicetiletý internacionál a trenér na dnešní tiskové konferenci opět na stadionu pražské Slavie řekl, že chce fotbalu vrátit důvěru lidí. "První věc, která se musí odstranit, je nastavit fotbal tak, že veřejnost musí vnímat, že fotbal je tu pro lidi a pro fanoušky," řekl Hašek.Podle bývalého trenéra Sparty a St. Étienne je vhodným kandidátem na funkci trenéra české fotbalové reprezentace Karel Jarolím. Zároveň však dodal, že současný trenér František Straka podle něj určitě odvede kvalitní práci při dnešním přípravném utkání s Maltou.

Hašek: V týmu mám mimo jiné Karla Poborského

Hašek také nastínil, jaké budou jeho nejbližší kroky. "Musím připravit detailní program, který bych rád představil co možná nejvíce delegátům a propagovat fotbal jako takový," řekl neúspěšný kandidát na předsedu ČMFS před čtyřmi lety.

"Je samozřejmé, že sám nedokážu vůbec nic a jednou z nejdůležitějších věcí je vytvořit tým, který se mnou půjde do voleb a o který se můžu opřít," vysvětlil Hašek s tím, že v jeho týmu figuruje například bývalý fotbalista a nynější českobudějovický funkcionář Karel Poborský.

Ivan Hašek

Datum narození: 6. září 1963, Městec Králové

Hráčská kariéra:
AC Sparta Praha, RC Strasbourg, Sanfrecce Hirošima, JEF United Včihara

Trenérská kariéra: AC Sparta Praha, RC Strasbourg, Vissel Kóbe, AS Saint-Étienne, Al-Ahli Dubai

Ostatní: V roce 2005 neúspěšně kandidoval na předsedu ČMFS

Ivan Hašek
Ivan Hašek
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.