ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Fotbalové Čáslavi hrozí nečekaně pád do třetí ligy

Velikost textu:

Čáslav - Ještě v neděli se fotbalisté Čáslavi radovali z postupu do první ligy. Jenže teď je vše jinak. Nad klubem se vznáší hrozba, že novou sezonu začne hrát až ve třetí nejvyšší fotbalové soutěži. Důvodem má být neudělení profesionální licence. "Každý klub musí splnit pět podmínek, Čáslav některým nevyhověla," řekl deníku Sport licenční manažer Stanislav Rýzner.

FC Zenit Čáslav
FC Zenit Čáslav
Otevřít galerii
 • FC Zenit Čáslav autor: ČT24, zdroj: fczenitcaslav.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/901/90058.jpg?1243929438
 • Utkání Most - Čáslav autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/898/89763.jpg?1243789219

Takřka hned po postupu do nejvyšší fotbalové soutěže se sice objevily spekulace, že Čáslav práva na první ligu prodá někomu jinému, nikdo si ale nemyslel, že by její hráči mohli skončit až ve třetí lize. Jenže možné je všechno.

Sportovní sekretář Čáslavi Ivo Ducheček nicméně tvrdí, že všechny potřebné náležitosti k udělení licence klub splnil. "Odvolali jsme se a já věřím, že to bude v pořádku," dodal. Opakuje se tak situace z minulého roku. I tehdy se Čáslav odvolávala. A uspěla.

Mezitím se už řadí zájemci o práva na první ligu. V úvahu připadá Hradec Králové a Slovácko, mluví se také o Jihlavě. FC Zenit Čáslav, která do první ligy nemůže hlavně kvůli nevyhovujícímu stadionu, chce na prodeji trhnout slušnou částku - deník Sport spekuluje o dvaceti milionech korun. "Kolem této částky se to pohybuje," připustil čáslavský manažer Martin Svoboda.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.