ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Nejlepším cizincem fotbalové ligy je Chorvat Kerič

Velikost textu:

Praha - Vítězem 11. ročníku ankety Nejlepší cizinec první fotbalové ligy se stal chorvatský útočník Andrej Kerič ze Slovanu Liberec. Třiadvacetiletý král střelců nejvyšší soutěže nechyběl ani na jednom ze sedmnácti hlasovacích lístků a jen ve třech případech nebyl první. Obhájce prvenství Toleski, kterého Slavia v zimě poslala na hostování do Olomouce, skončil až na 14. místě.

Liberecký fotbalista Andrej Kerič
Liberecký fotbalista Andrej Kerič
Otevřít galerii
 • Liberecký fotbalista Andrej Kerič zdroj: gambrinusliga.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/898/89724.jpg?1243778533
 • FC Slovan Liberec - 1. FK Příbram autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Rychlonohý útočník Kerič se v anketě časopisu Gól prosadil už před rokem, kdy mu stačil jen půl rok v české lize, aby obsadil druhé místo za Gocem Toleským z Makedonie. Tentokrát už nebylo o Keričově vítězství pochyb, když s patnácti góly vybojoval korunu nejlepšího ligového kanonýra. V české lize má vynikající celkovou bilanci 39 utkání a 21 branek.

Druhé místo obsadil Mickaël Tavares z Francie, i když odehrál v soutěži pouze podzimní část. V ní byl tahounem Slavie, ale jaro již strávil v bundesligovém Hamburku. Třetí skončil další slávista Slovák Dušan Švento, vítěz ankety ze sezony 2005/06.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.