Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie

Fotbalisty Žiliny povede trenér Hapal

Velikost textu:
aktualizováno 27. 5. 2009 13:30

Žilina - Fotbalový kouč Pavel Hapal by měl od příští sezony trénovat slovenského vicemistra Žilinu. V Žilině má nahradit Vladimíra Kuťku, který před měsícem vystřídal překvapivě odvolaného Dušana Radolského. Hapal by tak byl čtvrtým trenérem Žiliny během jediného roku, protože v úvodu sezony tým vedl další Čech Pavel Vrba, současný kouč Plzně. Devětatřicetiletý Hapal, který na začátku května skončil po nepřesvědčivých jarních výkonech na lavičce Mladé Boleslavi, řekl, že v úterý jednal s majitelem klubu Jozefem Antošíkem a v nejbližších dnech by měl podepsat i smlouvu.

Pavel Hapal
Pavel Hapal
Otevřít galerii
 • Pavel Hapal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/249/24860.jpg?1212502721
 • Zápas MŠK Žilina - Slavia Praha autor: Jaroslav Podhorský, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Jsme na všem v podstatě domluvení a ještě do konce tohoto týdne bychom vše měli uzavřít. Zbývá dořešit nějaké formality," uvedl Hapal.

Pavel Hapal, který na začátku května skončil po nepřesvědčivých jarních výkonech na lavičce Mladé Boleslavi, už na Slovensku dovedl v sezoně 2007-08 Nitru k překvapivému třetímu místu. "Zažil jsem tam povedenou sezonu. Teď mě těší, že mě oslovil opravdu špičkový slovenský klub. Už jsem si prohlédl stadion, zázemí a tréninkové centrum a všechno na mě udělalo velký dojem," řekl Hapal.

Poté se Hapal vrátil do Čech, kde přijal nabídku Mladé Boleslavi a také dělal asistenta Petru Radovi u národního týmu. Předtím si vyzkoušel trenérské angažmá i v Opavě, Ostravě a ve Zlíně.

Žilina kolo před koncem slovenské ligy ztrácí z druhého místa na již jistého mistra Slovan Bratislava devět bodů. V příští sezoně ji tak čeká předkolo Evropské ligy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.