ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

V úvodu kvalifikace jednadvacítek se představí tři nováčci

Velikost textu:

Praha - Trenér fotbalové reprezentace do 21 let Jakub Dovalil pozval na úvodní zápas kvalifikace mistrovství Evropy v San Marinu, který se uskuteční v úterý 9. června, tři úplné nováčky. V jeho výběru se poprvé ocitli liberecký obránce Radek Dejmek, slávistický záložník Milan Černý a také mladoboleslavský útočník Jan Chramosta. Právě o Chramostovi se v minulých dnech hodně hovořilo v souvislosti s tím, že jej Mladá Boleslav odmítla uvolnit na kvalifikaci reprezentační devatenáctky a šéf reprezentačního úseku Jiří Nevrlý proto poslal klub před disciplinární komisi.

Jakub Dovalil
Jakub Dovalil

"O nominaci Chramosty do jednadvacítky ale nemohlo být pochyb. Po libereckém Blažkovi je druhým nejlepším střelcem v lize v této věkové kategorii," řekl na dnešní tiskové konferenci Dovalil. Libereckého útočníka Jana Blažka navíc nyní nominovat nemohl, protože hráč má zdravotní problémy a hned po sezoně, kdy se duel v San Marinu uskuteční, se podrobí operačnímu zákroku.

Ze stejného důvodu v jednadvacítce chybí Blažkův spoluhráč z Liberce a defenzivní záložník Marcel Gecov, hrát nemůže ani brněnský středopolař Lukáš Mareček. Kolenní vazy si nedávno navíc poranil i obránce Kapfenbergu Miroslav Štěpánek a bek Baníku Ostrava Radim Řezník je po zranění vazů ještě v rekonvalescenci. Dovalil nemůže využít ani útočníka Tomáše Necida z CSKA Moskva a defenzivního univerzála ze Slavie Marka Suchého, kteří už patří do seniorské reprezentace.

Té jinak z obvyklých opor nikdo nechybí. I když nový reprezentační trenér František Straka chtěl původně v přípravném duelu proti Maltě vyzkoušet z aktuálního kádru jednadvacítky třeba záložníka druholigových Bohemians 1905 Jana Morávka, slávistu Černého či právě Chramostu.

Jednadvacítka se sejde na srazu v úterý 2. června v Praze, vzápětí odjede do Nymburka, kde bude až do soboty trénovat. Pak Dovalil plánuje, že kádr před nedělním odletem do San Marina ještě o čtyři hráče zúží. Vstup do kvalifikace, v níž ještě jednadvacítka narazí na Německo, Severní Irsko a Island, považuje za důležitý. "Hrajeme sice s papírovým outsiderem, ale musíme k tomu přistoupit se vší vážností a pokorou," nabádal Dovalil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.