ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Straka chce k nároďáku Moralese

Velikost textu:
aktualizováno 25. 5. 2009 19:04

Praha - Trenér české fotbalové reprezentace František Straka už má jasno o složení realizačního týmu. Podle informací deníku Sport by se jeho asistenty měli stát Massimo Morales, Karel Vácha a Milan Veselý. Nic však ještě není jisté. Právo veta má totiž výkonný výbor ČMFS, který o předloženém návrhu jednal. Jména asistentů spolu s nominací hráčů na zápas s Maltou mají být zveřejněna v úterý.

František Straka
František Straka
Otevřít galerii
 • František Straka autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/223/22256.jpg?1210968720
 • Massimo Morales zdroj: pribram.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/841/84044.jpg?1241428912

Moralesovo jméno Straka skloňoval ještě před svým oficiálním jmenováním do funkce trenéra národního týmu. Vedení ČMFS však cizince nechtělo, což sám Straka akceptoval. Nyní se však s žádostí vrátil. A možná uspěje. Záleží však na dvanáctičlenném výkonném výboru, který hlasoval v pondělí tzv. per rollam, tedy telefonicky a faxem.

Vedle Itala Moralese, který dřív trénoval Příbram, by se měl v realizačním týmu objevit také Karel Vácha, aktuálně asistent českobudějovického trenéra Pavla Tobiáše, a Milan Veselý, trenér brankářů FC Slovan Liberec.

Místopředseda fotbalového svazu Jiří Kubíček už serveru Sport.cz potvrdil, že zmíněná jména se zakládají na pravdě. "Netajím, výzvu k hlasování per rollam jsem skutečně dostal. A tři jména v návrhu skutečně figurují," řekl Kubíček.

Straka také minulý týden naznačil, s kým počítá do sestavy na přípravný zápas s Maltou. Určitě to nebudou hříšníci, které ČMFS vyřadil z kádru ani brankář londýnské Chelsea Petr Čech. Naopak uvažuje o Erichu Brabcovi nebo Janu Šimůnkovi.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.