ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Strakovy plány: Na Maltu bez Čecha!

Velikost textu:

Praha - Kouč české fotbalové reprezentace František Straka poodhalil své plány na přípravný zápas s Maltou, který národní tým sehraje 5. června v Jablonci nad Nisou. A z rukávu vytáhl minimálně jedno překvapení. Do branky totiž nepostaví Petra Čecha, gólmana londýnské Chelsea. V utkání se rovněž neobjeví hráči, kteří se vzdali reprezentace nebo byli Českomoravským fotbalovým svazem vyřazení z kádru. Informaci přinesl deník Sport.

František Straka
František Straka
Otevřít galerii
 • František Straka autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/859/85888.jpg?1242209306
 • Brankář Petr Čech zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/262/26165.jpg?1213125640

Kromě Čecha si tak proti Maltě nezahrají Marek Jankulovski, Milan Baroš, Václav Svěrkoš, Martin Fenin, Marek Matějovský, Tomáš Ujfaluši a Radoslav Kováč.

Jisté také je, že do zápasu nezasáhne útočník Jan Koller, toho času hráč ruské Samary. Ten se v rozhovoru pro Sport svěřil, že reprezentaci pomůže jedině v ostrém zápase, tedy nejdříve v září ve federálním derby se Slovenskem. Situace mezi českými útočníky by navíc musela být kritická. "To znamená, že buď bude trvat trest pro Baroše, Fenina a Svěrkoše, nebo budou oni i další střelci z formy. A zároveň tu formu musím mít já," řekl Koller.

Nominaci na přípravné utkání s Maltou oznámí Straka na úterní tiskové konferenci. Už teď se ale spekuluje o některých jménech. Do branky by mohl nastoupit někdo z dvojice Michal Daněk a Tomáš Grigar. V obraně se možná objeví Marek Suchý s Janem Šimůnkem či Erichem Brabcem, zálohu doplní Martin Fillo a útok Michal Papadopulos.

V úterý se také veřejnost dozví jména členů Strakova realizačního týmu. Mezi oslovenými je například liberecký trenér brankářů Ladislav Maier.

Michal Papadopulos
Michal Papadopulos

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.