ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Spartě hrozí disciplinárka, pokud v sobotu nasadí Kadlece

Velikost textu:

Praha - AC Sparta Praha se podle ředitele reprezentačního úseku fotbalového svazu Jiřího Nevrlého vystavuje hrozbě disciplinárního řízení, pokud v sobotním ligovém duelu s Jabloncem nasadí do hry útočníka Václava Kadlece. Toho Sparta kvůli zranění omluvila z kvalifikačního turnaje reprezentace do 19 let v Estonsku. Pokud Kadlec o víkendu nastoupí ve chvíli, kdy devatenáctka bude hrát s Německem, hodlá Nevrlý kauzu předat disciplinární komisi.

Václav Kadlec
Václav Kadlec
Otevřít galerii
 • Václav Kadlec zdroj: sparta.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • AC Sparta Praha autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/313/31282.jpg?1349432062

Nevrlý to už učinil v případech Mladé Boleslavi a Jihlavy, které na kvalifikaci devatenáctek odmítly uvolnit své útočníky Jana Chramostu a Matěje Vydru. Nyní je připraven to samé udělat i se Spartou v případě, že Kadlec v sobotu zasáhne do hry. "Nechci s kluby bojovat, jen žádám, aby pravidla platila pro všechny bez rozdílu. Musím hájit zájmy svazu a reprezentací, které pak takovým jednáním, kdy kluby neuvolní své hráče, trpí," řekl Nevrlý.

Disciplinárka se už zabývala Chramostou a Vydrou 

Žádá dodržení nařízení, že hráč omluvený z reprezentačních povinností během akce národního týmu či pět dní po jejím skončení nesmí nastoupit za klub. Pokud by fotbalisté v té době hájili klubové barvy, hrozila by Spartě, Mladé Boleslavi i Jihlavě v krajním případě i kontumace utkání. Reprezentační devatenáctka bez svých ofenzivních opor podlehla ve čtvrtek v prvním duelu kvalifikace Španělsku vysoko 1:5. 

Disciplinární komise už ve čtvrtek na svém zasedání projednávala případy Chramosty a Vydry, ale protože od Nevrlého nedostala veškerou potřebnou dokumentaci, odložila jejich řešení až na příští čtvrtek. Tam Nevrlý podle všeho upozorní i na situaci kolem Kadlece. 

Vedení Sparty chystaný Nevrlého krok prý nezaskočí. "Rozhodně jsme připraveni se hájit. Sparta žádné nařízení neporušila a budeme to chtít dokázat," řekl personální ředitel Sparty Jakub Otava. Poukazuje na dohodu klubů se svazem, podle níž by hráč během krátkého časového období neměl přeskakovat z jednotlivých mládežnických reprezentací. Kadlec už během jara vystřídal dresy reprezentační sedmnáctky a osmnáctky a nyní měl absolvovat akci s devatenáctkou, což se Letenským nelíbí a s Nevrlým proto vedou spor.

Českomoravský fotbalový svaz
Českomoravský fotbalový svaz
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.