ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Ve fotbalové lize se hledají oba sestupující a pohároví zástupci

Velikost textu:

Praha - Ani před předposledním kolem není jasné pořadí týmů v tabulce fotbalové ligy. Který z klubů se může těšit na postup do kvalifikace Ligy mistrů a účast v nově vzniklé Evropské lize? A které dva sestoupí? Jasno je pouze o mistrovi, jímž se opět stala pražská Slavia. O druhé příčce by mohla rozhodnout už sobota. Pokud se Spartě, která je druhé příčce nejblíže, podaří zvýšit před posledním kolem náskok na svém druhém místě o čtyři body, má zajištěn postup do Ligy mistrů.

Radost sparťanských fotbalistů
Radost sparťanských fotbalistů
Otevřít galerii
 • Radost sparťanských fotbalistů autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Slavia oslavuje titul autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/871/87037.jpg?1242674791
 • Gambrinus liga autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/335/33410.jpg?1217241477

Tajenku okolo druhého místa vyřeší v sobotu jen případná sparťanská výhra nad Jabloncem podpořená klopýtnutím Liberce s Českými Budějovicemi. Ostatní varianty odloží rozluštění situace až na poslední kolo. Nejblíže druhé příčce je Sparta, které dají stoprocentní jistotu dvě výhry. Letenští každopádně nesmějí získat o dva a více bodů méně než třetí Liberec. Ten musí doufat, že Pražané aspoň jednou klopýtnou, v případě bodové rovnosti rozhodne ve prospěch Slovanu lepší vzájemná bilance.

Nejhůř se bude o stříbro bojovat Boleslavi

přehrát video
Pozvánka na 29. kolo první fotbalové ligy

Nejhorší výchozí pozici v boji o stříbrnou příčku a postup do Ligy mistrů má Mladá Boleslav. Středočeši potřebují v závěrečném kole doma porazit Spartu a nahrát jim musejí i ostatní výsledky. Pokud však Letenští v sobotu zvítězí, Mladoboleslavští už druzí neskončí.

Na třetí a čtvrté místo, zaručující start v Evropské lize, může stále dosáhnout ještě šest týmů. Olomouc, Teplice a Jablonec už nemají situaci ve svých rukou a potřebují příznivou kombinaci zbylých výsledků. Pokud Teplice zvítězí ve finále Poháru ČMFS a zároveň poskočí aspoň na čtvrtou příčku, postoupí do předkola Evropské ligy pátý tým z ligy.

 Na sestup aspiruje Žižkov a Zlín

Nejasná situace zůstává i na opačném konci tabulky a stejně jako v předešlém případě i zde by mohly víkendové zápasy rozhodnout. Když Žižkov nevyhraje v Příbrami, definitivně sestoupí do druhé ligy. Tam ho však pošle i zlínská výhra nad Brnem. Doprovodit Viktorii o soutěž níž může i Zlín, když získá v 29. kole méně bodů než Příbram. Zvítězí-li však Tescoma nad Brnem, bude živit naději na záchranu až do posledního kola. V případě bodové shody má lepší vzájemnou bilanci Příbram.

Vedle Příbrami mohou v sobotu slavit záchranu i zbývající ohrožené týmy - Bohemians Praha a Kladno. Jestliže se oba celky nechtějí spoléhat na ostatní výsledky, potřebují vyhrát. Definitivu udržení jim ale dají i dvě remízy z 29. a 30. kola.

FK Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav
Více fotek
 • FK Mladá Boleslav autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40532.jpg
 • Viktoria Žižkov autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/799/79865.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.