ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Fotbalový rozhodčí Příhoda si nezapíská tři zápasy

Velikost textu:

Praha - Fotbalový sudí Radek Příhoda si nezapíská ve třech zápasech první ligy. Komise rozhodčích ČMFS mu omezila delegaci za chyby v duelu 25. kola mezi Slavií a Mladou Boleslaví. Pražané hned po utkání podali protest proti výkonu Příhody a komise jej na svém zasedání uznala jako částečně oprávněný. Po zápase Slavie s Mladou Boleslaví se Příhoda neobjevil už v minulém kole a nyní jej tedy čeká ještě dvouzápasová pauza. Do ligy může znovu naskočit nejdříve ve 29. kole.

Pavel Fořt ze Slavie Praha a brankář Miroslav Miller z Mladé Boleslavi (vlevo)
Pavel Fořt ze Slavie Praha a brankář Miroslav Miller z Mladé Boleslavi (vlevo)
Otevřít galerii
 • Pavel Fořt ze Slavie Praha a brankář Miroslav Miller z Mladé Boleslavi (vlevo) autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Logo Slavie Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/133/13280.jpg?1205775130

Slávisté Příhodu tvrdě kritizovali a u komise rozhodčích si stěžovali na osm jeho výroků, kterými se cítili být poškozeni. Byl mezi nimi přímý kop za údajný faul Fořta na Hrdličku, po němž padl první gól hostů. Slavia také protestovala proti Fořtově neuznané brance, dvěma nepotrestaným zákrokům Janíčka na Šventa nebo neudělení červené karty boleslavským hráčům Opielovi a Rolkovi.     

Belaidův neproměněný pokutový kop měl být podle Slavie pro porušení pravidel mladoboleslavskými hráči opakován. Pražané si stěžovali i na to, že rozhodčí nastavil v druhém poločase pouze dvě minuty, ačkoli došlo k pěti střídáním a dvěma ošetřováním. Komise rozhodčích neupřesnila, v jakých bodech dala Slavii za pravdu. Pražané zároveň žádali, aby Příhoda, který prý obhájce titulu poškodil také v podzimním derby se Spartou, už na jejich zápasy v letošní sezoně nebyl delegován. Ani k tomu komise veřejně nezaujala žádné stanovisko.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.