ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Turnaj mladých fotbalistů se kvůli prasečí chřipce nedohraje

Velikost textu:

Mexiko - Obavy z epidemie prasečí chřipky zasáhly i sport. Byl kvůli nim zrušen rozehraný šampionát fotbalistů Severní a Střední Ameriky do 17 let, který přitom dospěl už do semifinále. Turnaj se konal v hlavním městě Mexika, které epidemie postihla nejvíce. Semifinálové zápasy juniorského fotbalového šampionátu se měly hrát už ve středu, ale hráči Kostariky, Hondurasu, Mexika a Spojených států se urychleně sbalili a odjeli domů. Podobný osud možná potká i červencové mistrovství světa juniorských volejbalistek v Mexiku.

Mexiko bojuje proti epidemii prasečí chřipky
Mexiko bojuje proti epidemii prasečí chřipky
Otevřít galerii
 • Mexiko bojuje proti epidemii prasečí chřipky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalový stadion autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Obavy se dotkly i klubových soutěží. Už o uplynulém víkendu se tři vrcholové zápasy v mexické metropoli hrály před prázdnými tribunami, teď se vedení konfederace CONCACAF rozhodlo odložit i finálový zápas své Ligy mistrů mezi mexickými kluby Cruz Azul a Atlante na 12. května.

Obavy z epidemie zákeřné nemoci má i mezinárodní volejbalová federace FIVB, protože světový šampionát juniorek se má 16. až 25. července odehrát v mexických městech Mexicali a Tijuana. "Situaci v Mexiku pečlivě sledujeme a analyzujeme možné dopady," uvedl viceprezident FIVB Theofanis Tsiokris. Ve hře je podle něj přesunutí šampionátu jinam, jeho odložení i kompletní odřeknutí. O účast na turnaji budou ještě bojovat v květnové kvalifikaci i české juniorky.


Obavy pociťují i stolní tenisté

Obavy z nemoci provázejí také mistrovství světa stolních tenistů v Jokohamě s českou účastí. Dva hráči, kteří přiletěli do dějiště turnaje z rizikových oblastí, byli hned na letišti umístěni do karantény a podrobeni testům, které byly negativní. Oba nejmenovaní stolní tenisté mohou podle oznámení organizátorů na šampionátu nastoupit. Podle federace ITTF by měli vyšetření podstoupit všichni účastníci turnaje z ohrožených oblastí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.