ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Trenér Ščasný opět navštíví disciplinární komisi

Velikost textu:

Praha - Disciplinární komise fotbalového svazu bude na svém čtvrtečním zasedání projednávat případ žižkovského trenéra Zdeňka Ščasného, který byl vykázán na tribunu po protestech v nedělním ligovém duelu proti Kladnu. Komise předvolala také žižkovského útočníka Petra Švancaru, jemuž sudí na lavičce ukázal červenou kartu. Disciplinární komise bude rovněž zjišťovat, zda byla při utkání dostatečně zajištěna pořadatelská služba, protože rozhodčí si stěžovali, že je diváci při odchodu do šaten polili pivem.

Zdeněk Ščasný
Zdeněk Ščasný
Otevřít galerii
 • Zdeněk Ščasný autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Stadion Viktorie Žižkov autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/799/79867.jpg?1239701486

Z obou stran nervózní a vypjaté utkání, v němž šlo o důležité body v boji o záchranu, tak bude mít dohru na svazové půdě a disciplinární komise může Žižkov potrestat na několika frontách. Především kouč Ščasný půjde před komisi v kariéře už poněkolikáté; když byl loni na jaře ještě v Mladé Boleslavi, dostal za urážky rozhodčího pokutu 150 tisíc korun. Několik měsíců předtím platil za vykázání na tribunu při duelu v Ostravě jen o padesát tisíc méně.

Ščasnému nyní může uškodit, že se podobných excesů dopouští opakovaně. Disciplinární komise může vedle další pokuty sáhnout i k zákazu vstupu na lavičku v některém z ligových utkání. Ščasný se ale po duelu s Kladnem hájil tím, že rozhodčí vulgárně neurážel.

"Škála trestů je poměrně pestrá, ale nerad bych teď předjímal, co se může stát. Samozřejmě si vyslechneme pana Ščasného a pak kolektivně rozhodneme," řekl předseda disciplinární komise Alexander Károlyi.

Alexander Károlyi
Alexander Károlyi
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.