Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
pátek 14. prosince 2018 Lýdie

Fotbalovou Slavii posílí obránce Vomáčka

Velikost textu:

Praha - Fotbalisty Slavie Praha posílí v příští sezoně devětadvacetiletý obránce Benjamin Vomáčka. Odchovanec libereckého fotbalu přijde do Edenu ze Žiliny. Se Slavií podepsal dvouletou smlouvu, která začne platit 1. července, s roční opcí. "Žilina mi sice nabídla novou smlouvu, ale nedohodli jsme se na určitých věcech. Nabídka ze Slavie přišla již dříve, definitivně jsme se dohodli počátkem tohoto týdne," řekl Vomáčka slovenskému deníku Sme. "Do konce sezony se budu snažit pomoci Žilině k titulu nebo alespoň k umístění, které jí zaručí start v evropských pohárech," dodal. 

Benjamin Vomáčka
Benjamin Vomáčka
Otevřít galerii
  • Benjamin Vomáčka zdroj: mskzilina.sk https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
  • Logo Slavie Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/133/13280.jpg?1205775130

Angažmá v celku českého mistra považuje za krok vpřed. "Nastoupil jsem v pohárech proti Slavii dvakrát a těším se na výbornou atmosféru v Edenu," uvedl Vomáčka. Na svůj první souboj se svým novým klubem přitom nemá dobré vzpomínky. V odvetě druhého předkola Ligy mistrů totiž na Strahově neproměnil rozhodující penaltu a Žilina vypadla, zatímco Pražané se poté přes Ajax Amsterodam dostali do hlavní soutěže. 

Vomáčka hrál v české lize vedle Liberce i za Bohemians Praha a naposledy v roce 2001 za Plzeň. Celkem odehrál 57 zápasů, v nichž vstřelil dvě branky. V Žilině strávil pět a půl roku a v letech 2004 a 2007 s ní vybojoval slovenský titul. Po sezoně mu v MŠK končí smlouva.

Zdroj: ČTK

      Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

      Hlavní zprávy

      Načítám...

      Ouha, data se nepodařilo načíst.