ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Na fanoušky Bohemians a Baníku bude dohlížet 300 policistů

Velikost textu:

Praha - Na fotbalové fanoušky, kteří v neděli vyrazí na stadion Viktorie Žižkov na prvoligové utkání fotbalistů Bohemians Praha a ostravského Baníku, bude dohlížet 300 policistů. Nasazen bude i policejní vrtulník, v případě větších potíží zasáhne speciální pořádková jednotka. Policisté se zaměří především na udržení klidu a pořádku v ulicích, metru a na vlakových i autobusových nádražích.

Ostravští fandové v obležení policistů
Ostravští fandové v obležení policistů
Otevřít galerii
 • Ostravští fandové v obležení policistů autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fanoušči Baníku Ostrava autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V pohotovosti budou od ranních hodin policisté z pořádkové, dopravní i kriminální služby. O bezpečnost v ulicích se postarají také policisté se služebními psy a policisté na koních. V terénu bude i antikonfliktní tým. 

Většina fanoušků Baníku přijede na zápas vlakem, ve kterém je doprovodí ostravští policisté. Desítky pražských policistů se pak postarají o plynulý přesun příznivců na stadion a také zpět na nádraží ve Vršovicích a na hlavní nádraží. Podle prvních odhadů by na zápas mělo dorazit z Ostravy 300 až 600 lidí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.