ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Fanoušci Sparty dorazili na Slavii, sedm policie zadržela

Velikost textu:
aktualizováno 13. 4. 2009 19:35

Praha - Asi 300 fanoušků Sparty před 16:00 dorazilo za doprovodu policie před fotbalový stadion Slavie, kde se odpoledne hraje prvoligové derby. Policie vyhodnotila utkání jako rizikové, a proto na bezpečnost v metropoli dohlíží na 500 policistů. Policie prozatím zadržela sedm sparťanských fanoušků za rušení veřejného pořádku. Fanoušci před stadionem házeli dýmovnice a skandovali vulgární hesla. Před budovou Teska se navíc sparťanští fanoušci dostali mezi příznivce Slavie a snažili se vyvolat potyčky. Na místě proto zasahuje speciální pořádková jednotka.

Fanoušci fotbalové Sparty v doprovodu policistů
Fanoušci fotbalové Sparty v doprovodu policistů
Otevřít galerii
 • Fanoušci fotbalové Sparty v doprovodu policistů autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • AC Sparta Praha autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/313/31282.jpg?1349432062

Z náměstí Míru, kde se původně sešlo asi 200 sparťanských fanoušků, se příznivci vydali pěšky ulicemi Francouzskou, Kodaňskou a Vršovickou ke slávistickému stadionu. Po dobu pochodu byla v těchto ulicích zastavena doprava. Od náměstí Míru ke stadionu ušli svižným tempem fanoušci trasu dlouhou asi tři kilometry. Skupinu doprovázeli policisté, včetně šesti na koních. Fanoušci Sparty na náměstí Míru před 15:00 zapálili slávistickou šálu, od které začal hořet strom. Oheň příznivci ihned uhasili. 

Ze vzduchu fanoušky monitoruje vrtulník. Přímo na stadionu bude přítomen státní zástupce a v budově nedalekého soudu i soudce. Ti budou připraveni ve zkráceném soudním řízení potrestat fanoušky porušující zákon.


Brány slávistického stadionu byly z důvodu přísných bezpečnostních prohlídek otevřeny dvě hodiny před začátkem derby, které se hraje od 17:15. Utkání 23. ligového kola je vyprodáno, lístky si fanoušci mohli koupit pouze na jméno.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.