ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Los přiřkl fotbalistům do 20 let na MS Brazílii, Kostariku a Austrálii

Velikost textu:

Luxor (Egypt) - Česká fotbalová reprezentace do 20 let se na podzimním mistrovství světa, kde bude obhajovat stříbrné medaile, utká s mistrem Jižní Ameriky Brazílií, Kostarikou a Austrálií. Rozhodl o tom dnešní los v dějišti šampionátu v egyptském Luxoru. Šampionát dvacítek odstartuje 24. září. Čeští fotbalisté do hry zasáhnou až čtvrtý hrací den pravděpodobně zápasem s Austrálií. O tři dny později změří síly s Brazílií a skupinu uzavřou 3. října zápasem s Kostarikou.

Čeští fotbaloví mladíci
Čeští fotbaloví mladíci
Otevřít galerii
 • Čeští fotbaloví mladíci autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Logo brazilské fotbalové reprezentace autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Celkem se šampionátu zúčastní 24 celků, které byly nalosovány do šesti čtyřčlenných skupin. Do osmifinále postoupí z každé skupiny dva nejlepší týmy a také čtyři celky z třetích příček.

Největším soupeřem svěřenců trenéra Jakuba Dovadila bude Brazílie, která je tradičně považována za největšího favorita celého šampionátu. Zvláště když Argentina jako obhájce zlatých medailí z minulého šampionátu v Kanadě, kde ve finále porazila právě českou reprezentaci, neprošla na turnaj přes kvalifikaci.

Fotbalisty budou hostit egyptská města Káhira, Alexandrie, Suez, Ismá'ílíja a Búr Said.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.