ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Přípravy Eura 2012 v Polsku a na Ukrajině výrazně pokročily

Velikost textu:

Kodaň - Zatímco dosud provázely přípravy mistrovství Evropy v roce 2012 prakticky výhradně rozpaky a kritika, na zasedání výkonného výboru UEFA v Kodani před volebním kongresem představitelé unie konstatovali, že práce v pořadatelských zemích v Polsku a Ukrajině rapidně pokročily. A to natolik, že už prý nehrozí varianta s odebráním pořadatelství, jak se o tom v nedávné minulosti spekulovalo.

Logo evropského fotbalového šampionátu
Logo evropského fotbalového šampionátu
Otevřít galerii
 • Logo evropského fotbalového šampionátu autor: ČT24, zdroj: mignews.com.ua https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Rozestavěný fotbalový stadion na Ukrajině autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/431/43030.jpg?1222368526

"Polsko je trošičku dál, ale výstavba stadionů v obou zemích zdárně pokračuje," uvedl odstupující viceprezident UEFA Gerhard Mayer-Vorfelder po dvoudenním zasedání. "O odebrání pořadatelství už nikdo nemluví," dodal.

Přesto existují v přípravách nedostatky, a to především v oblasti infrastruktury. Problémem jsou například ubytovací kapacity, chybějí hotely, což platí zejména o Ukrajině. "Zpráva příslušné komise ale dopadla celkově pozitivně," konstatoval Mayer-Vorfelder.

Do obou pořadatelských zemí se během dubna vydá na inspekční cestu šéf UEFA Michel Platini.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.