ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

V Příbrami čekalo na fanoušky Baníku 140 policistů

Velikost textu:
aktualizováno 21. 3. 2009 19:08

Příbram – Fanoušci ostravského fotbalového týmu přijeli do Příbrami na zápas Baníku proti domácímu klubu. Policisté je očekávali, před zápasem však nezaznamenali žádný incident. Přibližně dvě stě skalních příznivců Baníku se rozhodlo vyrazit do Příbrami vlakem, další zamířili do středních Čech auty. Ve městě na ně bylo připraveno 140 policistů, v podobném počtu je očekávala pořadatelská služba na stadionu.

Fanoušci Baníku
Fanoušci Baníku
Otevřít galerii
 • Fanoušci Baníku autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fanoušči Baníku Ostrava autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Máme psovody, je tady krajská pořádková jednotka, měli jsme i doprovod vlaků," řekla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Prvním vlakem přijelo 146 příznivců ostravského týmu, dalším dorazila už jen necelá desítka skalních fandů. Řada dalších lidí přijela autem.

"Žádný problém nebyl zaznamenán. Fanoušci se rozptýlili do různých restaurací po městě. Menší skupinky policie monitorovala," uvedla Schindlová.

Pořadatelská služba hodlá u fanoušků zjišťovat alkohol v dechu a toho, kdo bude mít přes půl promile, na stadion nepustí. To by mohlo policii v okolí stadionu přidělat práci. Řada fanoušků si totiž čas, který zbývá do utkání, krátí právě popíjením alkoholu. Nakonec ale způsobily problémy spíše batohy a tašky, se kterými se rovněž nesmělo na stadion. "Je to nařízení prezidenta klubu," oznamoval příchozím pracovník bezpečnostní služby. Lidé to většinou řešili tak, že si prázdné batohy a jejich obsah cpali do kapes či pod bundy.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.