ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Policie vyslechla muže podezřelého z hození dělbuchu

Velikost textu:
aktualizováno 20. 3. 2009 22:32

Praha - Ani výslech svědka incidentu z pondělního fotbalového zápasu mezi Spartou a Brnem nepřivedl policisty na stopu pachatele, který hodil z kotle fanoušků dělbuch. Jeho exploze zranila dvanáctiletého podavače míčů. Svědek přišel policistům ve čtvrtek svou verzi případu oznámit dobrovolně. "Podal nám vysvětlení v souladu se zákonem a tím 'vypadl ze hry'," řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Fanoušci Sparty
Fanoušci Sparty
Otevřít galerii
 • Fanoušci Sparty autor: Sznapka Petr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/504/50354.jpg?1225739198
 • Zraněný chlapec autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/744/74368.jpg?1237370263

"Ten člověk nebyl nějakým způsobem podezřelý a od začátku to prezentujeme," prohlásil Hulan. Třiatřicetiletý svědek se podle serveru Týden.cz policistům přihlásil sám poté, co figuroval na odvysílaných televizních záběrech z místa činu. 

Jeho svědectví policisty k vrhači dělbuchu nepřivedlo. "Vyvracíme, že bychom měli stopu nebo jakoukoli indicii k někomu, kdo by se dal nazvat pachatelem," dodal Hulan. 

Disciplinární komise fotbalového svazu Spartu ve čtvrtek potrestala pokutou 250.000 korun a její fotbalisté odehrají následující tři domácí utkání bez přítomnosti fanoušků na tribunách za brankami. Spartě přitom hrozila až desetimilionová pokuta a uzavření celého stadionu na tři zápasy.

Sparta: Pokutu budeme vymáhat soudně

Mluvčí Sparty Ondřej Kasík po vynesení verdiktu uvedl, že klub zřejmě bude pokutu vymáhat soudně po člověku, který dělbuch z tribuny hodil. 

Chlapec, který je brankářem žákovského týmu Sparty, byl v pondělí večer převezen do nemocnice v Motole a po ošetření strávil noc doma. Další vyšetření podle trenéra žákovského týmu Iva Heina dopadla dobře a zranění by nemělo mít žádné následky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.