ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Policie má svědka incidentu na Spartě

Velikost textu:
aktualizováno 17. 3. 2009 18:52

Praha - Policisté hledající viníka incidentu z ligového utkání fotbalistů Sparty a Brna, při němž byl zraněn dvanáctiletý podavač míčů, budou možná brzy úspěšní. Ještě v pondělí večer se jim totiž podle vyjádření pražského klubu přihlásil svědek, který viděl, jak muž hodil ze sparťanského kotle směrem ke hřišti dělbuch. Dnes dojde také na porovnání dostupných videozáznamů a cenné informace mohou přidat i spotteři, speciální policejní pracovníci, kteří monitorují během zápasu situaci v hledišti.

Fanoušci Sparty
Fanoušci Sparty
Otevřít galerii
 • Fanoušci Sparty autor: Sznapka Petr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/504/50354.jpg?1225739198
 • AC Sparta Praha autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/313/31282.jpg?1349432062
 • Hráči AC Sparta Praha autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/742/74103.jpg?1237284383

Hned večer po utkání začala Sparta prostřednictvím svého bezpečnostního manažera Josefa Praska spolupracovat s policisty, aby mohli identifikovat viníka. "Dnes dopoledne bude předán náš videozáznam policistům, kteří ho porovnají se svými záznamy, a bude na nich, jak celou situaci vyhodnotí. Od předání důkazního materiálu se už k němu ale nemůžeme vyjadřovat," řekl dnes sparťanský mluvčí Ondřej Kasík.

Podle mínění klubových zástupců může pomoci najít viníka i skutečnost, že v hledišti byli takzvaní spotteři. Jde o policisty v civilu, kteří na základě nedávno podepsané smlouvy mezi fotbalovým svazem a Policií ČR dohlížejí na případné přestupky přímo na stadionu. "Podle našich informací navíc mají policisté již prvního svědka, který ještě v pondělí večer vypovídal," tvrdí Kasík.

Zraněný kluk strávil noc doma

Dvanáctiletý brankář, který byl otřesen výbuchem dělbuchu, opustil po sérii vyšetření motolskou nemocnici s dresem od Jaromíra Blažka ještě během večera. Dnes dopoledne se podrobil prohlídce u lékaře. Vyšetření sluchu však podle trenéra sparťanského žákovského týmu Iva Heina dopadla dobře. "Všechno by mělo být v pořádku," uvedl Hein.

Fotbalista, jehož idolem je podle údajů na klubovém webu někdejší sparťanský záložník Tomáš Rosický a jehož největším fotbalovým zážitkem byla možnost podat ruku reprezentačnímu gólmanovi Petru Čechovi, měl prý cestou do nemocnice jedinou starost: zda mu trenér dovolí absolvovat středeční trénink.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.