ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Chuligánům po bitce v Jablonci hrozí vězení

Velikost textu:

Liberec - Čtyřem fotbalovým fanouškům Slavie Praha a třem příznivcům Jablonce hrozí vězení kvůli bitce, do níž se pustili po skončení nedělního prvoligového zápasu. Nedaleko stadionu Na Střelnici se pralo celkem 14 chuligánů, nikdo z nich neutrpěl zranění. Komisař je obvinil ze rvačky a výtržnictví. Dospělí chuligáni mohou jít za mříže až na dva roky, fanoušci mladší 18 let na rok. Uvedla to dnes policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Policisté
Policisté
Otevřít galerii
 • Policisté autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/29/2883.jpg?1199461185
 • Slavia - Jablonec autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Chuligáni byli ve věku zhruba 17 až 34 let a vrhli se na sebe okolo 22:30 na křižovatce Pražské a Květinové ulice. Pustilo se tam do sebe pět fanoušků Slavie a devět fanoušků Jablonce. Podle Sochorové se vzájemně vyprovokovali.

"Proti fanouškům zasáhli okamžitě po rozpoutání rvačky příslušníci pořádkové jednotky - takzvaní těžkooděnci a další policisté," dodala Sochorová.

Policisté označili utkání mezi Jabloncem a Slavií za rizikové. O pořádek se starali těžkooděnci z jablonecké, liberecké a semilské pořádkové jednotky, cizinecká policie z Liberce a jablonecká městská policie.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.