ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Polský fanoušek Baníku dostal podmínku za výtržnictví

Velikost textu:
aktualizováno 12. 3. 2009 19:32

Pardubice - Pardubický okresní soud odsoudil polského fanouška Baníku Ostrava Marcina Majchera za výtržnictví ke čtyřem měsícům vězení s podmínečným odkladem na dva roky. Stejnou dobu nesmí dvaatřicetiletý muž také navštívit fotbalová utkání v České republice a pít alkohol.

Fanoušek Baníku Ostrava Marcin Majcher
Fanoušek Baníku Ostrava Marcin Majcher
Otevřít galerii
 • Fanoušek Baníku Ostrava Marcin Majcher autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fanoušci Baníku autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/725/72489.jpg?1236605440

Majchera zadrželi pardubičtí policisté při návratu vlakem ze zápasu Baníku se Slavií Praha. Během jízdy do Prahy hodil skleněnou lahví na pardubickém nádraží z okna po novináři. Policie útočníka identifikovala podle videozáznamu a počkala si na něj při zpáteční cestě. 

Na rozsudek čekal Majcher ve zkráceném řízení pouhé dva dny. "Rozhodnutí je pravomocné, státní zástupce i odsouzený s ním souhlasí. Fanoušek byl propuštěn s tím, že v nejkratší době dobrovolně odcestuje z České republiky," uvedl Vaněček. 

Na fotbalové zápasy v Polsku či v jiných zemích se pro Majchera zákaz nevztahuje.

Zadržený fanoušek Baníku
Zadržený fanoušek Baníku
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.