ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Trenér polské reprezentace Beenhakker má v dubnu skončit

Velikost textu:

Varšava - Nizozemský trenér Leo Beenhakker by měl v dubnu skončit u polské fotbalové reprezentace. Beenhakker údajně hodlá po konfliktech s novým vedením Polského fotbalového svazu (PZPN) přerušit kontrakt, který má do roku 2010.

Nizozemský trenér Leo Beenhakker
Nizozemský trenér Leo Beenhakker
Otevřít galerii
 • Nizozemský trenér Leo Beenhakker zdroj: wikipedia.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Trénink polské fotbalové reprezentace autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/444/44348.jpg?1222966792

Zatímco bývalý šéf svazu Michal Listkiewicz si s Beenhakkerem rozuměl, nový předseda Gregorz Lato neskrývá odstup. Lato hned po svém zvolení loni na podzim dal najevo, že není příznivcem zaměstnávání cizinců u národního týmu. Nizozemce by měl podle Faktu zastoupit Franciszek Smuda, trenér Lechu Poznaň.

"Na svazu už jsou právníci Beenhakkera, kteří budou jednat o podrobnostech ukončení kontraktu. Zda ho Smuda zastoupí? Ano, tak to bude," řekl deníku nejmenovaný pracovník PZPN.

Sám Smuda zdůrazňuje, že působení u národního týmu by pro něj bylo výbornou příležitostí, ale ve svých komentářích je opatrný. "Ať Leo dokončí kontrakt. Ať nám vyhraje ještě nejbližší dva zápasy," uvedl. "A po Beenhakkerovi? Pro mě neexistuje lepší moment na to, abych převzal tým," dodal.

Beenhakkera Poláci střídavě chválí a kritizují podle toho, jak se reprezentačnímu mužstvu daří. Po vyřazení týmu v základní skupině loňského evropského šampionátu kouč prohlásil, že jeho práce v Polsku ještě není u konce a že v ní chce pokračovat. Totéž zopakoval i v říjnu po vítězství nad Českem a porážce se Slovenskem v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2010.

V březnu Poláci hrají další utkání v Severním Irsku, v Česku je čeká odveta až v závěru kvalifikace v říjnu. Skupinu vede s devíti body Slovensko, shodně sedm bodů má kvarteto Severní Irsko, Česko, Polsko a Slovinsko.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.