ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Hadamczik je vážným kandidátem na post kouče Kolína nad Rýnem

Velikost textu:

Kolín nad Rýnem - Podle internetových stránek magazínu Eishockey News se vítkovický trenér Alois Hadamczik jeví jako vážný kandidát na post nového trenéra hokejistů Kolína nad Rýnem. Úřadující německý vicemistr má za sebou nepodařenou sezonu, v níž skončil až na předposledním patnáctém místě. Hadamczik působí ve Vítkovicích na postu hlavního kouče i generálního manažera od začátku této sezony, předtím vedl tři roky českou reprezentaci.

Trenér Alois Hadamczik
Trenér Alois Hadamczik
Otevřít galerii
 • Trenér Alois Hadamczik zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Trenér české hokejové reprezentace autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Na začátku prosince byli v Kolíně nad Rýnem odvoláni kanadský trenér Clayton Beddoes i jeho asistent Andreas Lupzig a tým převzal trenér brankářů Rupert Meister. V klubu v nevydařené sezoně skončil český útočník Kamil Piroš, který v lednu zamířil do švédského Jönköpingu a obléká dres HV 71.

Manažer Kolína nad Rýnem Rodion Pauels pracuje na obměně kádru a dal jasně najevo, že přijde i nový hlavní kouč. Právě s Hadamczikem se setkali na začátku 90. let ve Füssenu, kde český kouč působil u prvního týmu a Pauels u mládeže.

Šestapadesátiletý Hadamczik během svého působení u české reprezentace získal v roce 2006 bronz na olympijských hrách v Turíně a stříbro na mistrovství světa v Rize. O rok dříve s týmem do dvaceti let skončil třetí na světovém šampionátu v Grand Forks.

S Vítkovicemi v současnosti hraje čtvrtfinále extraligy proti Slavii, v Česku působil také v Olomouci, Třinci nebo Spartě. V tuzemské nejvyšší soutěži už odkoučoval šest set utkání.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.