ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Polský fanoušek Baníku půjde před soud

Velikost textu:
aktualizováno 10. 3. 2009 12:43

Pardubice - Polský příznivec Baníku Ostrava, kterého v noci policisté zadrželi v Pardubicích po návratu z pondělního utkání se Slavií Praha, bude dnes obviněn z výtržnictví. Dvaatřicetiletý muž cestou do Prahy hodil skleněnou lahví na pardubickém nádraží z okna po novináři. Policisté útočníka identifikovali podle videozáznamu a na zpáteční cestě jej zadrželi. Do dvou dnů by měl o jeho potrestání podle mluvčí pardubické policie Markéty Janovské rozhodnout soud.

Fanoušek Baníku Ostrava Marcin Majcher
Fanoušek Baníku Ostrava Marcin Majcher
Otevřít galerii
 • Fanoušek Baníku Ostrava Marcin Majcher autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Letící skleněná lahev autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Po zadržení byl umístěn do policejní cely, nadýchal 0,69 promile alkoholu. Vyšetřujeme jej kvůli trestnému činu výtržnictví. Do 48 hodin se jej budeme snažit předat s návrhem na potrestání pardubickému soudu ve zkráceném řízení," uvedla Janovská. Za výtržnictví hrozí muži až dva roky vězení. 

Policie v Pardubicích v pondělí zadržela ještě jiného muže, který zranil při cestě vlakem revizora Českých drah. Třiatřicetiletého útočníka z Ostravska policisté v Pardubicích s 1,61 promile alkoholu v krvi převezli na záchytnou stanici. Ve zkráceném přípravném řízením rovněž čelí podezření z výtržnictví.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.