ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

U rakouské reprezentace skončil i Brücknerův asistent Kocian

Velikost textu:

Vídeň - Po trenérovi Karlu Brücknerovi skončil u rakouské fotbalové reprezentace i jeho asistent Ján Kocian. Nový šéf rakouského svazu Leo Windtner se s ním dnes dohodl na okamžitém ukončení spolupráce, i když bývalý československý reprezentant měl zájem v angažmá pokračovat.

Trenér Ján Kocian
Trenér Ján Kocian
Otevřít galerii
 • Trenér Ján Kocian zdroj: wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalový trenér Karel Brückner autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/336/33505.jpg?1217267231

Jak uvedla rakouská média, hlavními adepty na uvolněný post hlavního kouče jsou další Brücknerův dosavadní asistent Andreas Herzog a někdejší prozatímní kouč rakouského mužstva Dietmar Constantini. Brücknera by prý mohl vystřídat i Němec Klaus Toppmöller, jenž se loni po mistrovství Evropy ucházel o funkci trenéra české reprezentace po odchodu olomouckého kouče.

"Mám seznam asi dvaceti kandidátů a dvě třetiny z nich jsou z ciziny," uvedl svazový předseda Windtner. "Se všemi samozřejmě nemohu navázat kontakt, zvlášť když nejpozději do týdne musíme rozhodnout," prohlásil. Brücknerova nástupce čeká premiéra 1. dubna v utkání kvalifikace mistrovství světa proti Rumunsku v Klagenfurtu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.