ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Trenér Levý nakonec fotbalisty Súdánu nepovede

Velikost textu:

Praha - Na dobrodružnou misi do Súdánu se nakonec fotbalový trenér Stanislav Levý nevypraví, i když se ještě před několika týdny zdálo, že jeho angažmá u tamní reprezentace nic nebrání. V minulých dnech Levý ze hry o post reprezentačního kouče vypadl a přednost dostal anglický kouč Stephen Constantine.

Fotbalový trenér
Fotbalový trenér
Otevřít galerii
 • Fotbalový trenér zdroj: fcviktoria.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/497/49628.jpg?1225358001
 • Mapa Súdánu a přilehlých států autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Vím to několik dnů. To je bohužel trenérský život, pokud něco není podepsáno černé na bílém, tak se s ničím nedá počítat. Nabídka vypadala lákavě, i když vím, že by mě tam nečekalo nic jednoduchého," prohlásil Levý, který naposledy v české lize v podzimní části ligy krátce vedl Zlín.

V telefonickém kontaktu s představiteli súdánského svazu byl Levý několik týdnů, dokonce několikrát hovořil i s tamním ministrem sportu. "Měl jsem konkrétní nabídku, ještě ale nějaké věci k doladění zbývaly. Všechno se mělo udělat až po mé návštěvě přímo na místě. Ale už k ní ani nedošlo. Zafungovalo to asi tak, že tamní diplomacie si nakonec prosadila anglického trenéra," uvedl padesátiletý kouč.

O čtyři roky mladší Constantine v minulosti trénoval Nepál, Indii a Malawi.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.