ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

S Brücknerem končí asistent Herzog, Kocian chce zůstat

Velikost textu:

Vídeň - S trenérem Karlem Brücknerem, který se po sedmiměsíčním působení dohodl na ukončení práce u rakouské reprezentace, končí také jeho asistent Andreas Herzog, jenž pracoval už s předchozím koučem Josefem Hickersbergerem. Herzog s ním byl u týmu od roku 2006 a po Brücknerově odchodu nechce pokračovat. U národního týmu našich jižních sousedů by naopak rád i nadále působil Brücknerův druhý asistent, Slovák Ján Kocian.

Andreas Herzog
Andreas Herzog
Otevřít galerii
 • Andreas Herzog zdroj: http://en.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Karel Brückner zdroj: ISIFA/Lidové Noviny https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Odchod zkušeného českého kouče jeho asistenta příliš nepřekvapil. "Stále visela ve vzduchu otázka, jak si bude věřit zdravotně. A někdo takový jako Brückner si nepotřebuje nechat říkat, že ho proti Rumunsku čeká klíčový zápas," uvedl někdejší rakouský reprezentant. Brückner se ocitl po posledních neúspěších pod velkým tlakem a hovořilo se o tom, že úvodní letošní kvalifikační zápas 1. dubna proti Rumunsku bude pro jeho budoucnost rozhodující.

Rekordman v počtu startů za rakouskou reprezentaci Herzog byl u týmu od roku 2006 a po Brücknerově odchodu si řekl dost. "Byl jsem dotázán, zda si dovedu představit, že zůstanu asistentem, ale to jsem odmítl. Tři roky v téhle pozici mi stačily," uvedl čtyřicetiletý Herzog, jehož nový prezident svazu Leo Windtner označil za "personální rezervu v Rakousku".

Bývalý záložník dostal již dříve nabídku stát se v létě trenérem nově zřízeného národního mužstva do 16 let. "To by mě určitě bavilo. Rozhodnu se v nejbližších dnech," řekl Herzog.

Na rozdíl od něj doufá v pokračování práce u reprezentačního A-týmu Brücknerův slovenský asistent Kocian. "V minulých měsících jsem s mužstvem pracoval, mám smlouvu do konce roku a rád bych zůstal. Ale není to tak, že bych se stavěl do první řady a říkal, že zachráním rakouský fotbal," dodal československý Fotbalista roku 1990.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.