ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Trenér Bohemians Urban zřejmě nezůstane bez potrestání

Velikost textu:
aktualizováno 2. 3. 2009 16:26

Praha - Reakce trenéra fotbalistů Bohemians Praha Luboše Urbana na tiskové konferenci po nedělním utkání se Slavií Praha zřejmě bude mít dohru, stejně jako jeho vykázání na tribunu v průběhu zápasu. Za kritiku rozhodčích do 24 hodin po utkání může dostat od vedení první ligy pokutu 50 tisíc korun, kvůli chování během utkání si ho může předvolat disciplinární komise. V tomto případě o dalším postupu rozhodne komise ve čtvrtek.

Luboš Urban
Luboš Urban
Otevřít galerii
 • Luboš Urban autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Bohemians Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/581/58090.jpg?1229443375

Urban v emocích bezprostředně po zápase kritizoval vyloučení domácího útočníka Marka Kincla za nadávky rozhodčímu, které podle něj bylo nesprávné. "Byl jsem tři metry od situace a nic sprostého jsem neslyšel. Byl jsem šokovaný. Když (rozhodčí) vytáhl červenou kartu, tak jsem vytekl. Je to pro mě fraška, kde to jsme, aby to čtvrtý rozhodčí takhle zrežíroval! Vyloučení byla kaňka zápasu," řekl Urban novinářům. Těsně po Kinclově vyloučení byl vykázán na tribunu, protože proti červené kartě vehementně protestoval.

Lubas: Poradím se s šéfem disciplinárky

Šéf soutěže Ivo Lubas uvedl, že o Urbanových výrocích na tiskové konferenci už má základní informace. "Ještě se musím poradit na postupu se šéfem disciplinární komise panem Károlyim, zda nebude předvolán i před disciplinární komisi. Asi by nemělo smysl, aby byl potrestán ode mě, a pak podruhé řešen komisí," řekl Lubas.

Naposledy musel za kritiku sudích zaplatit 50 tisíc korun loni v březnu tehdejší mladoboleslavský kouč Zdeněk Ščasný. Ten po prohře 1:4 se Spartou prohlásil, že si rozhodčí Tomáš Kocourek připravoval okamžik, aby mohl vyloučit záložníka Jana Rajnocha.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.