ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Čeští fotbalisté v duelu náhradníků prohráli s Řeckem 0:1

Velikost textu:

Nikósie (Kypr) - Čeští fotbalisté prohráli v prvním z dvojice přípravných utkání s Řeckem 0:1 brankou z 80. minuty, kterou vstřelil Salpigidis. Poprvé za reprezentaci, byť v neoficiálním duelu a tudíž bez zápisu do historických statistik, dnes nastoupilo hned šest hráčů: Kaufman, Kúdela, Šimůnek, Kalouda, Holek a Rajnoch. Trenér Petr Rada poprvé vedl národní tým, když zastupoval nemocného Karla Brücknera.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Zastupující kouč poslal po telefonní konzultaci s kolegou Brücknerem do boje podle očekávání všechny mladíky. Došlo proto k raritě, že celá obranná čtveřice měla na svém kontě celkem pouze čtyři reprezentační minuty, které získal levý bek Kladrubský za střídání v závěru listopadové kvalifikace proti Kypru na stejném stadionu. Do hlediště naopak zamířilo devět opor, ale třeba Baroš s Kováčem usedli na lavičku náhradníků připraveni zasáhnout do zápasu.

Odpolední slunečné počasí se změnilo během několika hodin v nepříjemný chlad a stejně působila na hrstku zdejší řecké komunity, která si našla cestu do hlediště, hra v úvodu utkání. Češi sice měli snahu o větší aktivitu, ale oboustranně se hráči spíše sehrávali a hledali optimální rozestavení. Na kraji řecké obrany se objevil i albrechtický rodák Lucas Vyntra, který zachytával časté nájezdy Pudila.

Právě oba krajní záložníci znamenali pro řeckou obranu největší nebezpečí a situace se rodily výhradně po přízemních centrech. Tu největší měl po půlhodině Fenin, který si naběhl na přihrávku Kaloudy, ale uvnitř šestnáctky příliš nepotvrdil střelecký klid a ukvapeně pálil nad. Jarolím sice vystřelil přesně, ale jeho trestný kop gólman Chalkias chytil.

Řekové se dlouho soustředili jen na defenzivu, a tak jejich nejslibnějším pokusem byl brejk, který však brankář Blažek se Šimůnkem stačili vyřešit. V poločase došlo na obou stranách k řadě změn a především řeckému týmu oživení pomohlo, neboť už v 51. minutě měl dobrou střeleckou pozici Salpigidis, ale střídající gólman Zítka jeho tvrdou ránu dokázal vytěsnit.

V době sílícího tlaku soupeře ale měli Češi zřejmě kopat penaltu, nebo trestný kop, jenže sudí ruku Chumase na hranici trestného území přehlédl. Blízko brance byl český výběr i v 63. minutě po trestném kopu Pudila, který náhradní gólman Kocolis vytlačil na břevno.

V závěru Češi ožili, vyslali směrem k řecké brance řadu střel, ale nakonec doplatili na chybu v zadních řadách, kterou zřejmě i s přispěním ofsajdového postavení využil Salpigidis. Ani příchod Baroše už na prohře nic nezměnil.

Výsledek:
ČR "A2" - Řecko "A2" 0:1 (0:0)
Branka: 80. Salpigidis. Rozhodčí: Gerasimu - Loutaris, Touros (všichni Kypr). ŽK: Kafes (Řecko). Diváci: 850.
Sestavy:
ČR: Blažek (46. Zítka) - Kaufman (46. Kúdela), Rajnoch (46. Kováč), Šimůnek, Kladrubský - Kalouda, Jarolím (75. Matějovský), Holek (82. Baroš), Pudil - Fenin, Kulič (67. Vlček). Trenér: Rada.
Řecko: Chalkias (46. Kocolis) - Vyntra (46. Melissis), Chumas, Papastathopulos (46. Papadopulos), Spyropulos - Kafes, Makos (46. Lakos), Ciolis - Jannakopulos (46. Salpigidis), Lymperopulos, Samaras (63. Christodulopulos). Trenér: Rehhagel.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.