ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Japonec Elsamni podepsal v Teplicích smlouvu na dva a půl roku

Velikost textu:

Teplice - Japonský fotbalový útočník Osama Elsamni se stal definitivně hráčem Teplic. Dvacetiletému hráči přišla z Tokia transferkarta, která mu umožnila vzápětí podepsat smlouvu na dva a půl roku. Teplice by měly jeho dosavadnímu klubu Tokio Verdy zaplatit odstupné do jednoho milionu korun.

Fotbalista Osama Elsamni
Fotbalista Osama Elsamni
Otevřít galerii
 • Fotbalista Osama Elsamni autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • FK Teplice autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40534.jpg?1221146166

"Odstupné bylo pro nás přijatelné, v řádu set tisíců," řekl teplický ředitel František Hrdlička, který s Elsamnim podepsal smlouvu hned poté, co tým přiletěl ze soustředění v Turecku. 

I když byl přestup domluvený už od minulého týdne, nechybělo mnoho a česká liga se prvního Japonce v soutěži vůbec nedočkala. Zájem o Elsamniho totiž měl i osmý celek portugalské ligy Belenenses. 

"Nechci říkat, že to byl boj, ale měli o něj vážně velký zájem. Dokonce tam byl na testech ještě před námi. Rozhodl se pro nás, i když to pro něj ekonomicky výhodnější rozhodně není. Tady ho ale vzala kabina mnohem lépe, rozhodla i sportovní perspektiva," dodal Hrdlička. 

Syn japonské matky a bývalého egyptského reprezentanta se může pochlubit úctyhodnou rychlostí, 100 metrů údajně zaběhne pod 11 sekund. V Japonsku prošel mládežnickými reprezentacemi, na podzim zažil s Tokiem sestup z první ligy. Ve smlouvě měl přitom klauzuli, která mu v takové situaci umožnila odejít bez větších potíží.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.