ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Los Angeles odmítlo první nabídku za Beckhama od AC Milán

Velikost textu:

Los Angeles - Fotbalový klub Los Angeles Galaxy zatím neprojevil ochotu vzdát se anglické hvězdy Davida Beckhama. Od klubu AC Milán, kde je třiatřicetiletý záložník na krátkém hostování, již dostal první nabídku, tu ale kalifornský celek odmítl. Oznámil to Tim Leiweke, šéf firmy AEG, která Galaxy vlastní.

Fotbalista David Beckham
Fotbalista David Beckham

Podle něj mají v Galaxy o Beckhama stále zájem. "Dokud bude přínosem pro tým, chceme ho zpátky. Jestli má David touhu pomoci nám na hřišti tam, kam se chceme dostat, ale ještě se nám to nepovedlo, pak je to pro nás důležitý hráč," řekl Leiweke listu Los Angeles Times v narážce na marný boj Los Angeles o postup do play off v minulém ročníku zámořské ligy MLS.

Podle prvních zpráv nabízel AC Milán za Beckhama, jenž má v LA smlouvu do léta 2012, odstupné 15 milionů eur (asi 420 milionů korun). Nyní italská média uvádějí výrazně nižší částku - zhruba 140 milionů korun, přičemž zástupci Galaxy požadují minimálně dvojnásobek, ale spíš ještě vyšší sumu.

"Samozřejmě, pokud chce David dohrát sezonu v Miláně a AC nám poskytne kompenzaci, aby neutrpěli žádnou ztrátu naši fanoušci ani mužstvo, podíváme se na to," prohlásil Leiweke. Beckham by se měl podle původní dohody vrátit do Los Angeles 9. března.

"Chápeme, že David je poblouzněný tím, že hraje za jeden z nejpopulárnějších klubů světa. A měl by se vyrovnat s tím, že se vrátí do týmu, který loni nepostoupil do play off. Bavíme se o tom spolu, on nás do ničeho nenutí. Není to záležitost právníků," řekl Leiweke v reakci na informace, že Beckhamovi právníci se snaží fotbalistu vyvázat ze smlouvy v Galaxy. "Musíme skoncovat s tím humbukem okolo, to je cirkus a zoo," dodal Leiweke.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.