ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Fotbalová jednadvacítka v kvalifikaci ME narazí i na Německo

Velikost textu:

Aarhus (Dánsko) - Čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let se v kvalifikační skupině o postup na mistrovství Evropy do Dánska v roce 2011 utkají s Německem, Severním Irskem, Islandem a San Marinem. Rozhodlo o tom dnešní losování v Aarhusu. Program kvalifikace se bude teprve tvořit, česká strana by si přála, aby do ní vstoupila v červnu dvojzápasem se San Marinem a Islandem.

ME do 21 let
ME do 21 let
Otevřít galerii
 • ME do 21 let autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/402/40164.jpg?1220987727
 • Česká fotbalová reprezentace do 21 let zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Na závěrečný turnaj do Dánska z kvalifikační fáze postoupí hned 14 celků. Nebude se tak hrát s osmi mužstvy, jak tomu bylo od roku 2000, čímž se zvyšují postupové šance i pro český tým. 

Na mistrovství, na němž se bude bojovat i o účast na olympiádě v Londýně v roce 2012, postoupí přímo vítězové deseti kvalifikačních skupin a čtyři celky s nejlepší bilancí na druhých místech.

Německo je favoritem, myslí si kouč Dovalil

Trenér jednadvacítky Jakub Dovalil považuje za favorita skupiny Německo, které se na rozdíl od českého týmu chystá na letošní červnový šampionát do Švédska. V blížícím se kvalifikačním cyklu se představí hráči narození v roce 1988 a mladší, mnoho z nich tak bude pamatovat i na vzájemný duel na mistrovství Evropy devatenáctiletých v minulém roce, v němž mladí Němci vyřadili českou reprezentaci v semifinále až brankou v závěru prodloužení. 

Německo pak ve finále porazilo i Itálii a poprvé od roku 1992 vyhrálo mládežnický turnaj. "Ročník 1988 má (Německo) velice silný, což ukázal i na posledních velkých turnajích. Nevyzpytatelní mohou být zvlášť v domácím prostředí ostrovní mužstva," charakterizoval Dovalil české soupeře.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.